Posłanka PO chciała uderzyć w PiS. Nieświadomie zaliczyła wpadkę?

Posłanka Platformy Obywatelskiej – Marta Wcisło w mocnych słowach wypowiedziała się na temat ostatniego zamieszania powstałego wokół stacji telewizyjnej TVN. Posłanka sparafrazowała przy tym słowa Józefa Cyrankiewicza z 1956 roku.

Polecamy także: Patryk Jaki mocno nt. powrotu Tuska. Bezlitosne słowa europosła

Od dłuższego czasu w mediach poruszany jest wątek braku przedłużenia koncesji stacji telewizyjnej TVN24. Jak do tej pory telewizja nowego pozwolenia od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie otrzymała. W międzyczasie pojawił się projekt nowelizacji przepisów ustawy o radiofonii i telewizji, który jeszcze bardziej rozbudził negatywne komentarze w tej sprawie.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej – Marta Wcisło o mediach i władzy

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

W połowie bieżącego tygodnia – grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości wniosła do Sejmu projekt zmiany ustawy o radiofonii i telewizji. W projekcie wskazano m.in, że „koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego”. Przedstawicielem wnioskodawców jest Marek Suski z PiS.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Na ten temat wypowiedziała się poseł Marta Wcisło z Platformy Obywatelskiej.

Jarosław Kaczyński marzy o zbudowaniu nad Wisłą drugich Węgier, czyli kraju, gdzie nie będzie wolnych sądów, wolnych mediów i wolnych ludzi. Już wielokrotnie deklarował, że w końcu wezmą się za media, które patrzą władzy na ręce. Doskonale pamiętam czasy PRL, kiedy w telewizji dostępna była tylko rządowa propaganda. PiS chce nam zafundować powrót do takich czasów. Wysyłali na protestujących policję, zastanawiali się nad wysłaniem wojska. Teraz biorą się za niezależnych dziennikarzy. Na prawdę przypomina to lata 80. XX w. Mam nadzieję, że Polacy to widzą i wspólnie z nami obronią nasz kraj przed całkowitym upadkiemmówiła Wcisło dodając także:

Powiem z całą stanowczością, jeżeli władza podniesie rękę na media i wolnych obywateli, to ta ręka zostanie odciętapowiedziała posłanka.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

Słowa posłanki to parafraza słów Józefa Cyrankiewicza. Nie wiadomo jednak, czy polityk dokonała tego świadomie, czy przez przypadek.

Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbiebrzmiał Cyrankiewicz.

Źródło: DoRzeczyOnet

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie

Zapytano Polaków także o powrót Tuska. To się szefowi PO nie spodoba

Była działaczka PO także uderza w Tuska. Napisała to wprost