Zapytano Polaków o powrót Tuska. To się szefowi PO nie spodoba

Donald Tusk po siedmiu latach postanowił wrócić do polskiej polityki. Jednocześnie były szef Rady Europejskiej objął stery nad dobrze mu znaną formacją polityczną, a więc Platformą Obywatelską. Pierwsze skutki powrotu Donalda Tuska na krajowe podwórko już widzimy. Jak jednak samą decyzję Tuska o powrocie do kraju odbierają Polacy? Sondaż w tej sprawie przeprowadził Instytut Badań Pollster. Jakie są jego wyniki?

Polecamy także: Patryk Jaki mocno nt. powrotu Tuska. Bezlitosne słowa europosła

Pod koniec zeszłego tygodnia Donald Tusk oficjalnie powrócił do polskiej polityki. W dodatku były szef polskiego rządu objął stery nad Platformą Obywatelską, która w ostatnich miesiącach przeżywała na wielu płaszczyznach kryzys. Czy powrót byłego przewodniczącego Rady Europejskiej sprowadzi Platformę Obywatelską i Koalicję Obywatelską na dawne tory?

Donald Tusk postanowił wrócić – jak to oceniają Polacy?

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Donald Tusk wraca do polskiej polityki. Były premier z pewnością ma teraz przed sobą wiele zadań, aby chociaż w ułamku nawiązać do sukcesów w krajowej polityce, które miały miejsce przed laty. Jednym z nich jest przede wszystkim odbudowa dawnej pozycji Platformy Obywatelskiej, która w ostatnim czasie mocno osłabła, a na jej kryzysie wybił się nowy byt polityczny w postaci Polski 2050 Szymona Hołowni. Były szef Rady Europejskiej z pewnością będzie dążyć do przekonania swojego dawnego elektoratu, który może mu znacząco pomóc w odbudowie swojej formacji politycznej.

Mimo wszystko opinia Polaków na temat Donalda Tuska zbyt pozytywna nie jest. Taki wniosek można wysnuć z jednego z przeprowadzonych w ostatnich dniach badaniach Instytutu Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu”. Wynika z niego, że decyzja Donalda Tuska o powrocie jest odbierana jako dobra przez 32 proc. uczestników badania. 24 proc. badanych na ten moment nie ma jeszcze wyrobionego zdania na temat powrotu byłego szefa polskiego rządu. Kolejny wynik jest dla Donalda Tuska mało pozytywny. Wynika z niego, że 44 proc. badanych uważa, że decyzja Donalda Tuska o powrocie do polityki w Polsce jest zła.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

W tej sytuacji z pewnością przed Donaldem Tuskiem długa droga, aby odbudować w wystarczającym stopniu zaufanie Polaków.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 6–7 lipca 2021 r. na reprezentatywnej próbie 1049 dorosłych Polaków.

Powrót byłego szefa Rady Europejskiej

Donald Tusk w poprzednią sobotę oficjalnie powrócił do krajowej polityki. Były szef polskiego rządu odszedł z niej w 2014 roku, kiedy to został wybrany na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Od tamtego momentu Platforma Obywatelska zaczęła mieć coraz większe kłopoty. W dodatku ugrupowanie nie znalazło w swoich szeregach osoby, która mogłaby ją poprowadzić do wygranej z Prawem i Sprawiedliwością.

Źródło: Super Express

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie