Była działaczka PO uderza w Tuska. Napisała to wprost

Aleksandra Wasilewska – była działaczka Platformy Obywatelskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych wypowiedziała się na temat byłego szefa polskiego rządu – Donalda Tuska. Co dokładnie napisała?

Polecamy także: Patryk Jaki mocno nt. powrotu Tuska. Bezlitosne słowa europosła

Pod koniec zeszłego tygodnia Donald Tusk oficjalnie powrócił do polskiej polityki. W dodatku były szef polskiego rządu objął stery nad Platformą Obywatelską, która w ostatnich miesiącach przeżywała na wielu płaszczyznach kryzys. Czy powrót byłego przewodniczącego Rady Europejskiej sprowadzi Platformę Obywatelską i Koalicję Obywatelską na dawne tory? Aktualnie polityk zdecydowanie stawia na sporą aktywność w przestrzeni publicznej.

Aleksandra Wasilewska – była działaczka Platformy Obywatelskiej mocno na temat Donalda Tuska

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Donald Tusk wraca do polskiej polityki. Były premier z pewnością ma teraz przed sobą wiele zadań, aby chociaż w ułamku nawiązać do sukcesów w krajowej polityce, które miały miejsce przed laty. Jednym z nich jest przede wszystkim odbudowa dawnej pozycji Platformy Obywatelskiej, która w ostatnim czasie mocno osłabła za sprawą swoich licznych problemów.

W jednym z najnowszych wywiadów dla Gazety Wyborczej Donald Tusk powiedział między innymi, że: Nie chcę zemsty, chcę przywrócić w Polsce przyzwoitośćstwierdził szef Platformy Obywatelskiej. Donald Tusk ocenił również, że jego zdaniem w PiS narasta świadomość konsekwencji za działania w trakcie jej rządów.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Na słowa Tuska, które zostały zacytowane na Twitterze odpowiedziała była działaczka Platformy Obywatelskiej – Aleksandra Wasilewska. – Tusk jest opętany zemstą. Zachowuje się jak jeden z tych fanatyków na Twitterze. Autentycznienapisała Aleksandra Wasilewska.

W rozmowie z „Wyborczą” były przewodniczący Rady Europejskiej powiedział także: „Nie chodzi o to, żeby Polską rządził PiS, tylko pod inną nazwą. My chcemy wygrać demokratyczne wybory, żeby przywrócić praworządność – ze wszystkimi tego konsekwencjami, przykrymi być może także dla nowej władzy. To, że jest się prześladowaną opozycją, nie uprawnia – po ewentualnym zwycięstwie – do odwetu” – oświadczył.

 

Źródło: Gazeta Prawna, Twitter

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie