Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Zbigniew Ziobro zapowiada pozew przeciwko Donaldowi Tuskowi. Minister sprawiedliwości wiadomość na ten temat zamieścił za pośrednictwem mediów społecznościowych. Chodzi o słowa, które Donald Tusk miał wypowiedzieć w trakcie konferencji prasowej.

Polecamy także: Mocna wymiana zdań między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Donald Tusk w sobotę oficjalnie wrócił do polskiej polityki. Były premier wcześniej do 2019 roku wykonywał obowiązki Przewodniczącego Rady Europejskiej. Z kolei od tego samego roku po upływie drugiej kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej objął stanowisko szefa Europejskiej Partii Ludowej.

Zbigniew Ziobro zapowiada pozew przeciwko Donaldowi Tuskowi

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Minister sprawiedliwości oraz także lider Solidarnej Polski – Zbigniew Ziobro za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że składa pozew przeciwko Donaldowi Tuskowi. Przedmiotem pozwu mają być słowa, które padły z ust byłego przewodniczącego Rady Europejskiej w niedzielę. Zbigniew Ziobro określił je również mianem kłamstw. Dodał także, że nie pozwoli na tego typu sytuację.

Czego boi się i kogo chce chronić Donald Tusk, że ucieka się do takich podłych kłamstw? Nie pozwolę na to” – napisał Zbigniew Ziobro we wpisie na Twitterzelider Solidarnej Polski.

Składam pozew w związku z pomówieniem w jego dzisiejszej wypowiedzi” – dodał minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

Polecamy również: Kaczyński wyśmiał w sądzie Wałęsę. Bezcenna reakcja prezesa PiS (wideo)

Według mediów chodzi prawdopodobnie o słowa Donalda Tuska z niedzielnej konferencji prasowej o ministrze sprawiedliwości i jego żonie. Lider Platformy Obywatelskiej przywołał w tej wypowiedzi materiały dziennikarskie na temat szefa resortu sprawiedliwości.

Minister sprawiedliwości wraz ze swoją żoną oczekują haraczu, bo wsadzą kogoś do więzienia, a oni z uchwałami [chodzi o nową uchwałę władz PiS, zakazującą nepotyzmu działaczom tej partii – red.]. Co się stało ludzie? Czy wam pasuje taka sytuacja, że przechodzimy codziennie do porządku nad takimi skandalami? Nigdy nie byliśmy świadkami czegoś takiegoocenił Donald Tusk podczas konferencji prasowej.

Polecamy również: Szłapka z Nowoczesnej zaatakował Ziemkiewicza. Polityk dostał mocną ripostę od dziennikarza

Z przypuszczeń dziennikarzy wynika, że chodzi najprawdopodobniej o sprawę Przemysława Krycha, który jest twórcą funduszu Griffin Real Estate. Mężczyzna został zatrzymany przez CBA w 2017 r. Prokuratura oskarżyła go wtedy o korupcję. Według śledczych Krych miał oferować łapówkę ówczesnemu senatorowi PiS. Sam oskarżony do winy się nie przyznawał.

Źródło: Onet, Wp, Twitter

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Durczok zaatakował dziennikarza TVP. Dostał bezlitosną odpowiedź

ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?