Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Poseł Michał Gramatyka odchodzi z Platformy Obywatelskiej i kierowanej przez nią Koalicji Obywatelskiej i zasila szeregi Polski 2050 Szymona Hołowni. Nie jest to pierwszy transfer ze środowiska KO do formacji tworzonej przez byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN. Z informacji medialnych można wywnioskować, że transfer posła Gramatyki ma dodatkowy wydźwięk. Portal TVP.info podkreśla, że Michał Gramatyka był nie tylko ważnym politykiem Platformy Obywatelskiej, lecz także bliskim współpracownikiem Borysa Budki – przewodniczącego Platformy.

Polecamy również: Kaczyński wyśmiał w sądzie Wałęsę. Bezcenna reakcja prezesa PiS (wideo)

Poseł Michał Gramatyka odchodzi z Platformy

Platforma Obywatelska i kierowana przez nią Koalicja Obywatelska od pewnego czasu przeżywają poważny kryzys. Ugrupowanie kierowane przez Borysa Budkę w ostatnim czasie zalicza bardzo słabe notowania w sondażach wyborczych. Na dodatek z jej struktur co pewien czas odchodzą jej politycy. W tych sytuacjach najczęściej ich nowe drogi prowadzą do ugrupowania Szymona Hołowni, a więc Polski 2050. Tak też się stało w sytuacji posła Michała Gramatyki. W piątek 2 lipca ogłoszono dołączenie parlamentarzysty do formacji Hołowni.

Z informacji portalu TVP.info można wywnioskować, że odejście Gramatyki to szczególny cios dla Borysa Budki. Lider Platformy nie tylko stracił jednego ze swoich posłów, lecz także bliskiego współpracownika. – Michał Gramatyka to nie tylko ważny polityk PO, ale również bliski współpracownik Borysa Budki. Jeszcze rok temu stał na czele kampanii wyborczej Małgorzaty Kidawy–Błońskiejczytamy na stronie TVP Info.

Polecamy również: Szłapka z Nowoczesnej zaatakował Ziemkiewicza. Polityk dostał mocną ripostę od dziennikarza

O nowych transferach do Polski 2050 poinformował sam Szymon Hołownia na piątkowej konferencji prasowej.

Dzisiaj stara polityka musi zostać zastąpiona przez nowąpowiedział Hołownia.

Cieszę się, że na naszym pokładzie mogę powitać ludzi, którzy chcą przejść z polityki dla polityków, do polityki załatwiającej ludzkie sprawy. To Agata Lika, Michał Gramatyka i Monika Piątkowskapowiedział na konferencji Szymon Hołownia.

Polecamy także: Włoszka nazwała Polskę autorytarnym krajem. Bezlitosna kontra Tarczyńskiego (wideo)

Stoimy przed ryzykiem odbudowy polaryzacji, która niszczy kraj: PiS i PO, PO i PiS. To nie pozwala nam iść do przodu i myśleć o realnych problemach. To miejsce za naszymi plecami nie może być miejscem walk dwóch totemówdodał Hołownia.

Źródło: TVP, Polsat News

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Durczok zaatakował dziennikarza TVP. Dostał bezlitosną odpowiedź

ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?