Dziennikarka zapytała Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Donald Tusk oficjalnie wraca do polskiej polityki. Na ten temat zapytany został wicemarszałek Sejmu – Ryszard Terlecki. Jego odpowiedź stała się w krótkim czasie bardzo popularna w mediach oraz także w sieci.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Były premier polskiego rządu – Donald Tusk powraca do krajowej polityki. W dodatku ex-przewodniczący Rady Europejskiej 3 lipca przejął stery nad Platformą Obywatelską, którą to dwukrotnie doprowadził do parlamentarnych zwycięstw w latach 2007-2015. Czy jego powrót będzie impulsem dla Platformy Obywatelskiej do wyjścia z kryzysu?

Polecamy również: Kaczyński wyśmiał w sądzie Wałęsę. Bezcenna reakcja prezesa PiS (wideo)

Donald Tusk oficjalnie wraca do polskiej polityki. Bezlitosny komentarz Terleckiego

Donald Tusk we wrześniu 2014 złożył dymisję z urzędu premiera w związku z wyborem na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Dymisja została przyjęta 11 września 2014 przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, który powierzył mu dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów. Donald Tusk zakończył urzędowanie na stanowisku premiera 22 września 2014, gdy powołany został rząd Ewy Kopacz. Z kolei 2 marca 2017 roku został ponownie wybrany na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.

Po upływie drugiej kadencji Donald Tusk objął obowiązki przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej.

3 lipca Donald Tusk oficjalnie wrócił do polskiej polityki.

Polecamy również: Szłapka z Nowoczesnej zaatakował Ziemkiewicza. Polityk dostał mocną ripostę od dziennikarza

Tak, wróciłem. Wiem, że trochę długo czekaliście. Nie żebym uwierzył, że wszyscy w Polsce czekali z utęsknieniem na mój powrót, ale wystarczająco dużo Polaków z dobrą energią i z wiarą w to, że można zmienić ten fatalny układ, który dzisiaj dusi Polskę, chyba czekało z jakąś wiarą, że mogę pomóc w tym, aby właśnie ten czarny sen się skończyłpowiedział.

Wróciłem, jak powiedział Borys, na sto procent. Wróciłem nie tylko powodowany własną determinacją – ogłosił. – Wróciłem także dlatego, że stanowicie zespół naprawdę niezwykłych ludzi. Nie chcę zanudzać polskiej opinii publicznej szczegółami partyjnych gier, układanek, wszyscy mają tego powyżej uszu. Ale chcę wyraźnie powiedzieć, że mam swoje lata i tej polityki się naoglądałemmówił Tusk.

Terlecki o Tusku

Na temat powrotu Donalda Tuska zapytany został Ryszard Terlecki.

Polecamy także: Włoszka nazwała Polskę autorytarnym krajem. Bezlitosna kontra Tarczyńskiego (wideo)

Panie Marszałku, oficjalnie Donald Tusk powrócił do polskiej polityki. Na sto procent,  Budka zrezygnowałmówiła, pytając Ryszarda Terleckiego dziennikarka.

Tak? Kto to jest Tusk? – odparł z uśmiechem na twarzy wicemarszałek Sejmu.

Źródło: tvn24, Twitter, Wikipedia

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Durczok zaatakował dziennikarza TVP. Dostał bezlitosną odpowiedź

ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?