Tarczyński mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej byli jednymi spośród gości redaktora Michała Rachonia w programie „Woronicza 17” w TVP Info. Jednym z głównych tematów rozmowy był powrót Donalda Tuska do krajowej polityki.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej w programie „Woronicza 17”

W trakcie programu Michał Rachoń pytał między innymi o sukcesy Donalda Tuska w trakcie jego kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.

Co takiego udało się zrobić Donaldowi Tuskowi i to jest jego sukces na tym stanowisku?pytał posła PO Michał Rachoń.

Na pewno szeroka ochrona interesów Polskiodparł na pytanie Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej.

Następnie głos w rozmowie zabrał europoseł Prawa i Sprawiedliwości — Dominik Tarczyński.

Polecamy również: Kaczyński wyśmiał w sądzie Wałęsę. Bezcenna reakcja prezesa PiS (wideo)

Niesamowite jest to, co słyszymy, bo kiedy słyszymy takie banały na bardzo wysokim poziomie ogólności, że walczył o wartości, że miło go było widzieć na różnego rodzaju rautach i wydarzeniach. On nie był tam po to, żeby ładnie wyglądał. Nie był tam po to, żeby go podziwiać, że jest w takim, a nie innym środowisku tylko po to, żeby walczyć o interesy Polski i Unii Europejskiej i on nie walczył ani o interes Polski, ani o interes Unii Europejskiej w całości. Dlaczego? Ja w odróżnieniu od Pana podam przykłady.

– Dlatego, że po pierwsze opowiadał się za kwotowym podziałem nielegalnych imigrantów. Opowiadał się i straszył Polaków, polski rząd, straszył Polskę, że jeżeli tego nie zrobimy, to poniesiemy konsekwencje, bo takie są reguły w Unii Europejskiej. To było pierwsze działanie. (…) Nie wiem, czy taki cytat jest, ale on jest znany wszystkim Polakom, gdy Tusk — no przepraszam, takie będą konsekwencje, takie są reguły w Unii Europejskiej, jeżeli nie przyjmiemy nielegalnych imigrantów. A więc realizował politykę Niemiec, ponieważ to Niemcy głównie na siłę chcieli przesłać nielegalnych imigrantów i w Polsce ich osiedlić. To było pierwsze szkodliwe działanie, jeżeli chodzi o Polskę. Widzimy skutki nielegalnej imigracji w Niemczech, Francji w innych Państwach. W Szwecji na przykładmówił Dominik Tarczyński.

Polecamy również: Szłapka z Nowoczesnej zaatakował Ziemkiewicza. Polityk dostał mocną ripostę od dziennikarza

Wyliczanka europosła

W dalszej części Dominik Tarczyński zarzucił między innymi Donaldowi Tuskowi przyczynienie się do BrExitu.

To jest bardzo ważna kwestia, jeżeli chodzi o BrExit. Ponieważ jeżeli słyszymy o wartościach europejskich, to jest to dezintegracja Unii Europejskiej. Donald Tusk jako przedstawiciel Rady Europejskiej był za te negocjacje odpowiedzialny. I to jest jego sukces, tragedia. Drugi, z którym jest kojarzony, to jest po prostu nakładanie marynarki Junckerowi. Jeżeli Pan mówi, że go podziwialiśmy w tych gremiach jako przedstawiciela — no to faktycznie był obiektem szyderstw i po prostu zażenowania, bo jest kojarzony z tym że po prostu nakładał marynarkę. To jest ten podziw, o którym Pan mówi. Bo nie był Pan w stanie tak jak ja podać jednego przykładu sprawy, którą załatwił dla Polaków. Bo nie załatwiłmówił europoseł.

Źródło: Twitter, TVP

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Durczok zaatakował dziennikarza TVP. Dostał bezlitosną odpowiedź

ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?

Tag: Kropiwnicki Tarczyński