Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński odniósł się w rozmowie z „Gazetą Polską” do informacji na temat powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki. W momencie wywiadu nie była jeszcze oficjalnie podana informacja o przejęciu kierownictwa nad Platformą Obywatelską przez byłego premiera.

Borys Budka podczas posiedzenia Rady Krajowej PO poinformował, że Donald Tusk wraca do polskiej polityki jako lider Platformy Obywatelskiej. Szef PO mówił, że „trzeba przekazać pałeczkę, żeby wspólnie osiągnąć zwycięstwo, żeby wspólnie osiągnąć sukces”. To jest ten dzień – na moje zaproszenie i na ma moją prośbę Donald Tusk wraca do polskiej polityki, wraca na 100 proc. – mówił Borys Budka. Chcę ci dziś Donaldzie przekazać stery Platformy i chcę być poprowadził nas do zwycięstwa – dodał.

Polecamy również: Kaczyński wyśmiał w sądzie Wałęsę. Bezcenna reakcja prezesa PiS (wideo)

Jesteśmy to winni wyborcom, chodzi o odbudowanie Polski. Kto inny będzie się nadawał do tego lepiej, jak człowiek, który przeprowadził Polskę suchą stopą przez kryzys gospodarczy, kto przez dwie kadencje budował zjednoczoną Europę i jeszcze w między czasie potrafił ograć PiS 27 do 1 – mówił Budka.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński o powrocie Tuska

Polecamy również: Szłapka z Nowoczesnej zaatakował Ziemkiewicza. Polityk dostał mocną ripostę od dziennikarza

Przed oficjalnym powrotem Donalda Tuska do krajowej polityki, głos w rozmowie z „Gazetą Polską” zabrał prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński.

Brak zamiłowania do ciężkiej pracy pana Tuska – u nas dobrze znany, dowcipy o tym są – tam coraz gorzej jest przyjmowany, a na dodatek jego germanocentryczność nie wszystkim odpowiada. Zatem najpewniej nie ma innego wyjścia i musi wrócić – powiedział prezes PiS.

Taka jest brutalna prawda, cała reszta z tym proszeniem, wyczekiwaniem to teatr mający być może nieco osłodzić ten powrót lub uczynić go w ogóle możliwym – dodał wicepremier.

Polecamy także: Włoszka nazwała Polskę autorytarnym krajem. Bezlitosna kontra Tarczyńskiego (wideo)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że powrót Tuska  „ożywi jakąś mniejszościową część elektoratu Platformy”.
Wicepremier odniósł się także do scenariusza, w którym to Tusk zostałby premierem w rządzie technicznym.

Taka większość wymagałaby oczywiście części naszej koalicji, ale także Konfederacji. Nie dawałbym szans na zrealizowanie takiego zamierzenia. Ono jest mało prawdopodobne – stwierdził.

Źródło: DoRzeczy, OnetRMF FM 24 

Polecamy także przeczytać artykuły: 

Andruszkiewicz także pogrąża Budkę. Mocne słowa posła do szefa PO

Magdalena Środa również zaatakowała Lewandowskiego. Internauci odpowiedzieli

Onet nagłośnił także majątek Beaty Szydło. Była premier odpowiada

Durczok zaatakował dziennikarza TVP. Dostał bezlitosną odpowiedź

ABW zatrzymało Bartosza Kramka. Jaki jest powód?