Patryk Jaki mocno nt. powrotu Tuska. Bezlitosne słowa europosła

Patryk Jaki w rozmowie z TVP Info wypowiedział się na temat powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Co dokładnie na ten temat powiedział europoseł Solidarnej Polski?

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Donald Tusk po siedmiu latach oficjalnie powrócił do krajowej polityki. Były szef polskiego rządu ponownie stanął za sterami Platformy Obywatelskiej, którą przed laty doprowadził między innymi do dwóch zwycięstw w wyborach parlamentarnych. Czy powrót byłego przewodniczącego Rady Europejskiej przyniesie dla PO pozytywny skutek? Na ten moment były premier odznacza się wysoką aktywnością.

Patryk Jaki w TVP o powrocie Donalda Tuska

Platforma Obywatelska w ostatnim czasie wzmagała się z poważnymi problemami. Chodzi tu zarówno o względy przywódcze jak i kadrowe. W dodatku na politycznym horyzoncie pojawiło się nowe ugrupowanie Szymona Hołowni, które zdaniem wielu osób jest dla Platformy zagrożeniem. W tej sytuacji wiele postaci związanych i sympatyzujących z Platformą Obywatelską wyraża swoją nadzieję na lepsze jutro dla Platformy Obywatelskiej w związku z powrotem Donalda Tuska.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Natomiast już takiego entuzjazmu nie wyrażają politycy związani przede wszystkim z Prawem i Sprawiedliwością. Na temat powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki wypowiedział się europoseł Solidarnej Polski – Patryk Jaki.

Dla mnie jest oczywiste, że Tusk nie wracałby, gdyby nie uzyskał pewnego rodzaju zapewnień od instytucji europejskich, że represje wobec Polski będą tak długo, jak proniemiecka opcja nie wróci do władzy w Polsce, czyli Donald Tusk – stwierdził Patryk Jaki w rozmowie z TVP Info. – Mam nadzieję, że Polacy będą potrafili wyciągnąć z tego wnioski – podkreślił.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Zdaniem europosła – PiS szykuje alternatywny plan dla tego scenariusza.

Alternatywnym planem dla tego scenariusza jest przede wszystkim to, aby budować świadomość społeczną w naszym kraju na temat procesu, który w tej chwili odbywa się w UE. Mianowicie konsekwentnego zabierania Polakom wpływu na własne państwo – mówił.

Jeżeli ta świadomość będzie duża i urzędnicy europejscy będą to widzieli i to będzie też oznaczało, że polityka karania Polski nie wpłynie w żaden sposób na zmianę władzy w naszym kraju, to jestem przekonany, że przyniesie skutki. Ale póki będziemy myśleli tak, że cokolwiek UE nie robi, to jest na pewno dobre, to urzędnicy unijni będą z tego korzystali i będą nam skakali po głowach – podkreślił Patryk Jaki.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie