Putin może być w szoku. Zaskakująca decyzja Niemiec

Nord Stream 2: Kanclerz Niemiec Olaf Scholz podjął ważną decyzję dotyczącą gazociągu Nord Stream 2. Chodzi o proces certyfikacji, który jest niezbędny do tego, aby gazociąg mógł zostać uruchomiony.

Polecamy również: Bułgarski europoseł stanął w obronie m.in Polski. Padły stanowcze słowa (wideo)

Jest to pokłosie ostatnich decyzji podjętych przez władze Rosji w związku z sytuacją na Ukrainie.

Sytuacja między Rosją i Ukrainą jest bacznie obserwowana przez światowe media oraz przede wszystkim przez polityków. Wczoraj władze Rosji zdecydowały o uznaniu niepodległości dwóch separatystycznych „republik ludowych” w Donbasie – Donieckiej Republiki Ludowej oraz także Ługańskiej Republiki Ludowej.

Polecamy również: Kłótnia w TVN. Patryk Jaki prosto z mostu do Anity Werner (wideo)

Decyzja Kremla napotkała na swojej drodze zdecydowany sprzeciw ze strony zachodu. Do tej sprawy za pośrednictwem Twittera odniósł się także prezydent Polski – Andrzej Duda.

Polski prezydent zwrócił uwagę na to, że Rosja podważa porządek Europy ustanowiony na przełomie ostatnich dwóch wieków. Prezydent odniósł się także do konieczności stanowczej postawy ze strony Sojuszy Północnoatlantyckiego oraz Unii Europejskiej.

Polecamy również: Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

Prezydenta poinformował również o tym, że kontaktował się z prezydentem Ukrainy – Wołodymyrem Zełenskim. Andrzej Duda podkreślił także konieczność narzucenia sankcji dla Rosji.

W sytuacji, gdy Prezydent Rosji podważa porządek Europy ustanowiony na przełomie wieków (XX i XXI), potrzeba wielkiej jedności i zdecydowanej postawy NATO, UE i krajów naszego regionu. Tylko twarda postawa i polityczna obrona Ukrainy może zatrzymać agresora. Sankcje natychmiast!napisał Andrzej Duda za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Nord Stream 2: Kanclerz Niemiec Olaf Scholz podjął ważną decyzję. Putin będzie w szoku?

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz poinformował o wstrzymaniu procesu certyfikacji, który jest niezbędny do tego, aby gazociąg Nord Stream 2 mógł zostać uruchomiony.

Polecamy także: Awantura w TVP. Jaki do posła z Lewicy: „Czy Pan potrafi nie być chamem?” (wideo)

Decyzja ma być spowodowana postawą Rosji dotyczącej uznania dwóch separatystycznych „republik ludowych” w Donbasie – Donieckiej Republiki Ludowej oraz także Ługańskiej Republiki Ludowej.

Boris Johnson o sytuacji między Ukrainą a Rosją

Do wydarzeń mających miejsce między Ukrainą a Rosją odniósł się także szef brytyjskiego rządu – Boris Johnson. Polityk podkreślił swoje obawy dotyczące tego, iż Władimir Putin jest skłonny do przeprowadzenia inwazji na Ukrainę.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Obawiam się, że wszystko wskazuje na to, że prezydent Putin jest rzeczywiście skłonny do inwazji na Ukrainę na pełną skalę, do opanowania, podporządkowania sobie niezależnego, suwerennego kraju europejskiego i myślę, że – powiedzmy to sobie jasno – będzie to absolutnie katastrofalne w skutkachoświadczył Johnson.

Źródło: Wirtualna Polska

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję