Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

Nie żyje Zdzisław Podkański – były minister kultury i sztuki. Wiadomość o śmierci polityka za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał między innymi szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki.

Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o śmierci Zdzisława Podkańskiego – Posła na Sejm RP, Ministra Kultury, a w ostatnich latach przede wszystkim samorządowca zaangażowanego w sprawy województwa lubelskiegonapisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Zdzisław Podkański sprawował obowiązki ministra kultury i sztuki od 7 lutego 1996 do 31 października 1997 roku. W trakcie swojej kariery politycznej był także przewodniczącym Stronnictwa „Piast”. Obowiązki na tym stanowisku wykonywał od 8 kwietnia 2008 roku do 8 września 2018 roku. Następnie w tej roli zastąpił go Romuald Zgrzewa. W 1972 ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1993–2004 sprawował mandat poselski w Sejmie II, III i IV kadencji.

Nie żyje Zdzisław Podkański

Premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował o śmierci Zdzisława Podkańskiego – byłego ministra kultury i sztuki w latach 1996 do 1997 w rządzie Włodzimierza Cimoszewicza. W roku 2004 został wybrany do pełnienia funkcji europosła.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

W roku 2006 został wykluczony z Polskiego Stronnictwa Ludowego z powodu złamania statutu tegoż ugrupowania. Po tej sytuacji stanął na czele nowego ugrupowania pod nazwą Polskie Stronnictwo Ludowe „Piast”, które po uchyleniu rejestracji przez Sąd Apelacyjny w 2007 przyjęło nazwę Stronnictwo „Piast”.

Były minister zmarł 18 lutego. Wiadomość o śmierci Zdzisława Podkańskiego opublikował premier Mateusz Morawiecki, który wiadomość o odejściu polityka przyjął z ogromnym smutkiem.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o śmierci Zdzisława Podkańskiego – Posła na Sejm RP, Ministra Kultury, a w ostatnich latach przede wszystkim samorządowca zaangażowanego w sprawy województwa lubelskiego. Niech spoczywa w pokojunapisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze.

Źródło: Mateusz Morawiecki, Wikipedia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)