Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Nowy sondaż wyborczy Research Partner. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z PiS na czele.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

W porównaniu z poprzednim badaniem poparcie dla formacji rządzącej nie uległo zbyt dużej zmianie. Inaczej sytuacja wygląda na drugim miejscu, które od dawna przypada Koalicji Obywatelskiej. Pakt z kolei, nad którego sterami stoi Platforma Obywatelska tym razem odnotował spory spadek notowań.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Podium w sondażu Research Partner zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która podobnie, jak KO zalicza spadek poparcia, lecz nie jest on tak znaczący, jak w przypadku Koalicji Obywatelskiej. Ciekawa sytuacja tworzy się tuż za pierwszą trójką. Czwarte miejsce przypadło Lewicy. Tuż za nią jest Konfederacja. Wymagany próg wyborczy przekracza jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe. Dla kolejnych partii uwzględnionych w sondażu niestety nie ma już dobrych wieści.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Poniżej progu wyborczego znalazł się Paweł Kukiz wraz ze swoim ugrupowaniem Kukiz’15. Bardzo mizerne poparcie odnotowało także Porozumienie Jarosława Gowina, dla którego ostatnie sondaże zdecydowanie nie wróżą zbyt świetlanej przyszłości na krajowym politycznym podwórku. Jak dokładnie wyglądają wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Research Partner?

Nowy sondaż wyborczy Research Partner

Od dłuższego już czasu niekwestionowanym liderem sondaży wyborczych jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. W najnowszym sondażu poparcie dla opcji rządzącej nie uległo zbyt dużej zmianie. PiS otrzymało 31.1 proc. poparcia. Oznacza to minimalny spadek o zaledwie 0.2 p.p.

Na drugim miejscu bez zmian jest Koalicja Obywatelska, która jednak w nowym badaniu zaliczyła dość spory spadek poparcia. Formacja, nad której sukcesem czuwa Donald Tusk tym razem uzyskała 23.7 proc. Oznacza to spadek o 3.6 p.p.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Trzecia jest Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 9.9 proc., co oznacza w tym przypadku spadek notowań o 1.7 p.p. Kolejne miejsca przypadły Lewicy – 8.8 proc.(wzrost o 2.1 p.p.) Konfederacji – 8.3 proc.(wzrost o 0.4 p.p.) PSL – 5.8 proc. (wzrost o 1.9 p.p.). Poniżej progu wyborczego znalazł się Kukiz’15 z 1.9 proc. oraz Porozumienie Jarosława Gowina z 0.5 proc. Z kolei 1.7 proc. wskazało inną partię, a 8.3 proc – „trudno powiedzieć”.

Źródło: NaTemat

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)