Putin może mieć problem? Stamowcze słowa Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem swojego konta na Twitterze postanowił odnieść się w stanowczy sposób do ostatnich decyzji podjętych przez władze Rosji.

Polecamy również: Bułgarski europoseł stanął w obronie m.in Polski. Padły stanowcze słowa (wideo)

Głowa polskiego państwa wezwał do natychmiastowego nałożenia sankcji na Rosję, która w jego ocenie podważa porządek Europy ustanowiony na przełomie wieków.

Sytuacja między Rosją i Ukrainą jest śledzona przez media na całym świecie. Wczoraj Władimir Putin zdecydował o uznaniu przez Rosję niepodległości dwóch separatystycznych „republik ludowych” w Donbasie.

Polecamy również: Kłótnia w TVN. Patryk Jaki prosto z mostu do Anity Werner (wideo)

Media poinformowały także, że na stronie Białego Domu pojawiło się „rozporządzenie wykonawcze w sprawie blokowania własności niektórych osób i zakazu niektórych transakcji w związku z dalszymi rosyjskimi dążeniami do podważenia suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy”.

Zaregować postanowił także prezydent Polski – Andrzej Duda, który za pośrednictwem mediów społecznościowych stwierdził wprost, że Rosja podważa porządek Europy ustanowiony na przełomie wieków.

Polecamy również: Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

Prezydent wskazał także, że potrzeba wielkiej jedności i zdecydowanej postawy NATO, UE i krajów naszego regionu. Z kolei w drugim z wpisów prezydent poinformował, że rozmawiał z prezydentem Ukrainy i zapewnił go o poparciu ze strony Polski.

Prezydent Andrzej Duda stanowczo o Rosji

Sytuacja między Rosją i Ukrainą jest jednym z głównych wątków śledzonych dziś na świecie. Wczoraj Władimir Putin zdecydował o uznaniu przez Rosję niepodległości dwóch separatystycznych „republik ludowych” w Donbasie.

Postawa Rosji spotkała się z reakcją ze strony prezydenta Andrzeja Dudy, który za pośrednictwem mediów społecznościowych napisał:

Polecamy także: Awantura w TVP. Jaki do posła z Lewicy: „Czy Pan potrafi nie być chamem?” (wideo)

W sytuacji, gdy Prezydent Rosji podważa porządek Europy ustanowiony na przełomie wieków (XX i XXI), potrzeba wielkiej jedności i zdecydowanej postawy NATO, UE i krajów naszego regionu. Tylko twarda postawa i polityczna obrona Ukrainy może zatrzymać agresora. Sankcje natychmiast! – napisał Andrzej Duda.

Z kolei w drugim z wpisów głowa państwa poinformował o rozmowie z prezydentem Ukrainy.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Właśnie rozmawiałem z Prezydentem Ukrainy @ZelenskyyUa. Zapewniłem, że Ukraina ma w Polsce pełne i ponadpartyjne poparcie w walce z agresją Kremla. I że nienaruszalność granic to dla nas jedna z fundamentalnych norm prawa międzynarodowego. A wobec Rosji? UE i NATO twarde sankcje!napisał Andrzej Duda.

Źródło: Twitter, TVN, Onet

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję