Bułgarski europoseł stanął w obronie m.in Polski. Padły stanowcze słowa (wideo)

Polska i UE: Bardzo stanowcze wystąpienie miało miejsce w Parlamencie Europejskim, gdzie przemawiał bułgarski polityk i prawnik – Angeł Dżambazki.

Polecamy również: Poważne spięcie w TVP między politykami PiS i KO. „Rodziców pan mi obrażać nie będzie!” (wideo)

Europoseł dokonał w swojej wypowiedzi między innymi oceny podejścia władz Unii Europejskiej do państw narodowych i związanej z tym ideą.

Stosunki między aktualnym polskim rządem a Unią Europejską od dłuższego czasu nie należą do najlepszych. W ostatnich dniach mediach obiegła informacja o oddaleniu przez Unijny Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu skargi złożonej przez Polskę i Węgier na mechanizm warunkowości, który uzależnia korzystanie z finansowania z budżetu Unii od poszanowania przez państwa członkowskie zasad państwa prawnego.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Do wyroku odniosła się między innymi Ursula von der Leyen.

Trybunał Sprawiedliwości potwierdził dziś ważność rozporządzenia w sprawie ogólnego systemu warunkowości. Z zadowoleniem przyjmuję te wyroki, które są zgodne ze stanowiskiem, jakiego Komisja, Parlament Europejski, Rada i dziesięć państw członkowskich broniły w trakcie postępowaniaczytamy w oświadczeniu polityk.

Polecamy także: Tusk mocno o PiS. Szybka riposta Beaty Mazurek: „Jednym słowem: PO”

Trybunał podtrzymał zgodność z prawem tego ważnego narzędzia, które pozwala nam lepiej chronić budżet UE i interesy finansowe Unii przed naruszeniami zasad praworządnościoświadczyła Ursula von der Leyen.

Polska i UE: Stanowcze słowa bułgarskiego europosła

Bardzo mocne wystąpienie miało miejsce w Parlamencie Europejskim, gdzie przemawiał bułgarski polityk i prawnik – Angeł Dżambazki. Europoseł dokonał w swojej wypowiedzi między innymi oceny podejścia władz Unii Europejskiej do państw narodowych i związanej z tym ideą. W tym kontekście wypowiedział słowa, w których ujął między innymi premiera Węgier – Victora Orbana oraz także wicepremiera i prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Niech żyje Orban, Fidesz, Kaczyński, Bułgaria i nasze państwa narodowe! Niech żyje Europa Narodów! – powiedział bułgarski polityk na koniec swojego wystąpienia w Parlamencie Europejskim.

 

Źródło: UE, Twitter, TVP

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)