Lichocka z PiS bezlitosna dla Tuska ws. 500 plus. Mocne słowa posłanki

Posłanka Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości w mocnych słowach wypowiedziała się na temat nowego szefa Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska. Chodzi między innymi o słowa byłego szefa polskiego rządu na temat programu „500 plus”. Tusk na ten temat wypowiedział się w ostatni poniedziałek będąc w Szczecinie. Słowa byłego przewodniczącego Rady Europejskiej nie spodobały się przede wszystkim środowisku Prawa i Sprawiedliwości. Głos na ten temat zabrała również Joanna Lichocka. Co dokładnie powiedziała posłanka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości?

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Donald Tusk po siedmiu latach oficjalnie powrócił do krajowej polityki. Były szef polskiego rządu ponownie stanął za sterami Platformy Obywatelskiej, którą przed laty doprowadził między innymi do dwóch zwycięstw w wyborach parlamentarnych. Czy powrót byłego przewodniczącego Rady Europejskiej przyniesie dla PO pozytywny skutek?

Joanna Lichocka krytycznie na temat słów Donalda Tuska ws. 500 plus

Na początku bieżącego tygodnia nowo wybrany szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk powiedział w Szczecinie, że po końcu kryzysu finansowego „uznano, że udało się przeprowadzić Polskę przez kryzys w taki sposób, że można rozpocząć też programy socjalne, które, jestem o tym przekonany, w tym samym czasie byśmy przeprowadzili”. Zdaniem byłego przewodniczącego Rady Europejskiej –  „Ewa Kopacz miała już przygotowany projekt, podobny do 500 Plus, z podobnymi skutkami, ale ona była w tym ostatnim roku porządkowana sytuacji po światowym kryzysie finansowym” – powiedział były premier.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Na temat tych słów byłego szefa polskiego rządu wypowiedziała się poseł Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości.

Żadnej informacji o wprowadzaniu 500 plus w czasie rządów koalicji PO-PSL sobie nie przypominam i myślę, że nikt w Polsce sobie tego nie przypomina. Owszem, pamiętamy wypowiedzi Donalda Tuska po tym, jak Jarosław Kaczyński w 2014 roku zaprezentował ten program. Tusk kpił, że bardzo chętnie by wprowadził taki program, ale chciałby wiedzieć gdzie te miliardy są zakopane. Mówił też, że jak Jarosław Kaczyński wie, gdzie te miliardy są zakopane, to on chętnie by ich użył na taki program, ale takich miliardów nie ma” – powiedziała PAP posłanka.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości przypomniała także słowa ówczesnego ministra finansów – Jacka Rostowskiego, który podkreślał, że „piniendzy nie ma i nie będzie”.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

To był czas, gdy Grecja zbankrutowała, kiedy był potężny kryzys finansowy w Grecji i Platforma Obywatelska straszyła Polaków, że Prawo i Sprawiedliwość chcąc wprowadzić taki program społeczny, chce doprowadzić do katastrofy finansów, takiej, jak m.in. w Grecji” – podkreśliła Lichocka.

Posłanka PiS krytycznie

Ta próba wprowadzania w błąd opinii publicznej przez Donalda Tuska jest obliczona na to, że on wie, iż sprzyja mu większość mediów na froncie propagandowym Platformy, i że będą one powtarzać jego kłamstwa, i wszystkie inne kłamstwa Platformy, ponieważ powielone po wielokroć kłamstwo jest odbierane, jako prawda” – powiedziała polityk.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, PAP

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie

Dziwne zachowanie Nitrasa na konferencji. Mocno zaczął, potem zrobił pauzę (wideo)

Syn Wandy Nowickiej z Lewicy zatrzymany przez ABW. Usłyszał poważne zarzuty

Poważne problemy TVN. Stacja nie otrzyma koncesji od KRRiT?

Mocne słowa Tuska do dziennikarza TVP. Szef PO dostał mocną ripostę (wideo)