Syn Wandy Nowickiej z Lewicy zatrzymany przez ABW. Usłyszał poważne zarzuty

Syn posłanki Lewicy – Wandy Nowickiej został w środę zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW). Michał N. otrzymał zarzuty dotyczące propagowania komunizmu, a także nawoływania do zachowań ekstremistycznych. Według mediów nie jest to pierwsza sytuacja, w której mężczyzna został zatrzymany w związku z głoszonymi przez siebie poglądami.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Syn posłanki z ramienia Lewicy – Wandy Nowickiej – został zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w środę, kiedy to biegał w jednym z warszawskich parków. Następnie mężczyzna trafił do siedziby prokuratury.

Syn posłanki Lewicy – Wandy Nowickiej został w środę zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Michał N. został zatrzymany w środę w jednym z warszawskich parków przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Z ustaleń mediów wynika, że jest to syn posłanki Lewicy – Wandy Nowickiej. Aktywistę przewieziono do siedziby prokuratury przy ul. Rakowieckiej. Mężczyzna otrzymał zarzuty dotyczące propagowania komunizmu, a także nawoływania do zachowań ekstremistycznych. Portal Wirtualna Polska poinformował na swojej stronie, że jest to nie pierwsza sytuacja, w której Michał N. został zatrzymany w związku z głoszonymi poglądami. O sprawie poinformowało także ABW.

Michał N. prowadzi na jednym z portali społecznościowych kanał o charakterze ekstremistycznym. Propaguje na nim ustrój komunistyczny, nawołując do totalitarnych praktyk i metod działania. Zatrzymany nawołuje do budowy w Polsce państwa komunistycznego i wzywa do rewolucji. W swoich apelach nawoływał również m.in. do niszczenia pomników Żołnierzy Wyklętych i pomnika Romana Dmowskiego, a także do prowadzenia ataków na księży i przedsiębiorcówpoinformowało ABW.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

W swoich odezwach Michał N. wzywał do mordowania i torturowania żołnierzy Wojska Polskiego pełniących misje zagraniczne, wychwalał politykę Stalina i Feliksa Dzierżyńskiego a także wzywał do ich naśladowania. Treści tworzone przez Michała N. zawierają również pochwałę ataku ZSRS na Polskę w 1939 roku (Michał N. nazwał atak „interwencją humanitarną”), a także pochwałę Zbrodni Katyńskiejczytamy w komunikacie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Jeszcze tego samego dnia Michał N. wrócił do swojego mieszkania.

Odmówiłem składania zeznań bez obecności adwokata. Za kilka dni dojdzie do ponownego przesłuchaniaskomentował N. na YouTube, gdzie prowadzi kanał Odrodzeni  Komunizmu.

Źródło: wp, GOV

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie