Mocne słowa Tuska do dziennikarza TVP. Szef PO dostał mocną ripostę (wideo)

Donald Tusk we wtorek na sejmowym korytarzu otrzymał zestaw pytań od dziennikarza TVP, którym jest Miłosz Kłeczek. Pracownik publicznej telewizji pytał byłego premiera o sprawę Sławomira Nowaka, który za czasów rządów gabinetu Donalda Tuska pełnił obowiązki ministra. Jak zakończyła się konfrontacja między szefem Platformy Obywatelskiej a dziennikarzem Telewizji Polskiej? Były premier nie krył swojego braku aprobaty względem pytań reportera Telewizji Polskiej.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

Donald Tusk w ostatnim czasie bardzo krytycznie podchodzi do pracy jaką wykonują dziennikarze Telewizji Polskiej. We wtorek między szefem PO a pracownikami publicznej telewizji doszło do dwóch konfrontacji. W jednej sytuacji na drodze Donalda Tuska stanął dziennikarz TVP – Miłosz Kłeczek, który pytał byłego premiera o jego stanowisko w sprawie Sławomira Nowaka.

Donald Tusk i Miłosz Kłeczek w Sejmie

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Szef Platformy Obywatelskiej w ostatnich dniach znalazł się w ogniu pytań ze strony dziennikarzy. Szczególnie głębokim echem odbiły się pytania kierowane do byłego premiera ze strony reporterów Telewizji Polskiej. Jedno z nich zadał byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej Miłosz Kłeczek. Pytanie dotyczyło dokładnie sprawy Sławomira Nowaka i stanowiska Donalda Tuska na ten temat.

Dlaczego odcina się pan od Sławomira Nowaka? Mówił pan, że to więzień polityczny, że jakieś insynuacje wokół niego krążą, że jest w areszcie wydobywczym. A dziś pan mówi: to sprawa między prokuraturą, sądem a Sławomirem Nowakiem…”drążył Kłeczek.

Ma pan inne zadania na dzisiaj?” – zripostował Tusk.

Proszę odpowiedzieć“- naciskał wysłannik TVP Info.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budki

“Coś się zmieniło, jeśli chodzi o wyobrażenie Polaków na temat tego, jaką funkcję pełni wasza telewizja [TVP – przyp.]”. Kłeczek wyszedł z tezą, że Donald Tusk “zmienił zdanie o 180 stopni w sprawie Sławomira Nowaka” i odcina się od byłego współpracownika. “To aż tak trudne pytanie, panie przewodniczący?” – dopytywał Miłosz Kłeczek.

Nie odpowiadam oczywiście za proces wychowawczy, któremu pan podlegał, ale mimo wszystko domagam się…”.

Myślałem, że wyższy poziom pan reprezentuje” – wszedł Tuskowi w słowo Kłeczek.

ŹródłoWirtualne Media, TVP, YouTube

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie