Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Donald Tusk w zeszłym roku na antenie TVN24 wypowiedział się na temat Przemysława Czarnka – ministra edukacji i nauki.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Wówczas słowa byłego przewodniczącego Rady Europejskiej wypowiedziane w komercyjnej stacji telewizyjnej odbiły się głębokim echem w polskich mediach. Zaregował na nie również za pośrednictwem mediów społecznościowych minister Przemysław Czarnek.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk udzielił wywiadu dla stacji telewizyjnej TVN w lipcu ubiegłego roku. Miało to miejsce niedługo po tym, jak po siedmiu latach polityk zdecydował się powrócić do krajowej polityki.

Do tego czasu Tusk pełnił między innymi urząd przewodniczącego Rady Europejskiej. Z kolei po upływie drugiej kadencji w RE został wybrany na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Obowiązki na tym stanowisku wykonywał do końca maja bieżącego roku.

Polecamy również: Awantura w TVP. Ogórek do posła PO: „Będzie mnie Pan jeszcze przepraszał” (WIDEO)

Nie ulega jednak wątpliwości, że na powrót Tuska czekali działacze, politycy oraz także sympatycy Platformy, która borykała się z wieloma problemami.

Donald Tusk w TVN24 wypowiedział się na temat Przemysława Czarnka

Donald Tusk rok temu udzielił głośnego wywiadu dla stacji TVN w programie „Fakty po Faktach”. Były szef polskiego rządu wypowiedział się w nim między innymi na temat szefa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

W jego kontekście Tusk przywołał wówczas słowa, które na temat swojego brata bliźniaka miał mu niegdyś powiedzieć tragicznie zmarły prezydent RP – Lech Kaczyński.

Co do prawdziwych intencji Jarosława Kaczyńskiego, to nie mówię o moich domysłach. Mam za sobą lata doświadczeń i także rozmów z jego bratem, zmarłym prezydentem Lechem Kaczyńskim, który sam mnie przestrzegał, mówiąc: uważaj, bo Jarosław on za bardzo Unii nie kochapowiedział.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

Tusk wypowiedział się także na temat szefa resortu edukacji i nauki – Przemysława Czarnka.

To jest to, co chce PiS, Kaczyński i minister edukacji Czarnek zabrać naszym dzieciom. Ja jestem tym poruszony, bo moje wnuki chodzą do szkoły, do fajnej szkoły. I mam już w wyobraźni taką sytuację, gdy takie typy jak minister Czarnek z tymi swoimi wyobrażeniami o cnotach niewieścich, mizogini, słowo „wsteczni”. Oni będą decydowali o tym, jak będą wychowywane moje wnuki czy dzisiejsi 15, 16-latkowie? To jest skandal niebywały. Tu liczę na pełną solidarność wszystkich wolnych mediów, by nie dopuścić do tego. Sądy odbudujemy, ale mentalności dzieci i młodych ludzi – to już będzie trudniejszy processtwierdził Donald Tusk.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budk

Kontra ministra PiS

Na słowa byłego przewodniczącego Rady Europejskiej odpowiedział Przemysław Czarnek.

Rodzice decydują o wychowaniu swoich dzieci. Bez ich wiedzy i zgody nikt nie zorganizuje w szkole dodatkowych zajęć niezgodnych z ich wolą. To proponujemy. Nie dziadek Tusk, tylko rodzice. Skandalem są wasze ciągłe zachcianki decydowania za wszystkich rodziców. To se ne vrati” – napisał w kontrze minister Przemysław Czarnek na Twitterze.

 

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie