Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Donald Tusk w TVN24 wypowiedział się na temat Przemysława Czarnka – ministra edukacji i nauki. Słowa byłego przewodniczącego Rady Europejskiej wypowiedziane w komercyjnej stacji telewizyjnej odbiły się głębokim echem w polskich mediach. Zaregował na nie również za pośrednictwem mediów społecznościowych minister Przemysław Czarnek.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk udzielił wywiadu dla stacji telewizyjnej TVN. Były premier na początku lipca powrócił oficjalnie do krajowej polityki. Jego rozłąka trwała siedem lat. W tym czasie Tusk pełnił urząd przewodniczącego Rady Europejskiej. Po upływie drugiej kadencji w RE został przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Na jego powrót czekali działacze, politycy oraz także sympatycy Platformy. Na samym początku były premier postawił na wysoką aktywność w mediach.

Donald Tusk w TVN24 wypowiedział się na temat Przemysława Czarnka

Donald Tusk w ostatni piątek udzielił głośnego wywiadu dla stacji TVN w programie „Fakty po Faktach”. Były szef polskiego rządu wypowiedział się w nim między innymi na temat szefa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego. W jego kontekście Tusk przywołał słowa, które na temat swojego brata bliźniaka miał mu niegdyś powiedzieć tragicznie zmarły prezydent RP – Lech Kaczyński.

Co do prawdziwych intencji Jarosława Kaczyńskiego, to nie mówię o moich domysłach. Mam za sobą lata doświadczeń i także rozmów z jego bratem, zmarłym prezydentem Lechem Kaczyńskim, który sam mnie przestrzegał, mówiąc: uważaj, bo Jarosław on za bardzo Unii nie kochapowiedział.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

Tusk wypowiedział się także na temat szefa resortu edukacji i nauki – Przemysława Czarnka.

To jest to, co chce PiS, Kaczyński i minister edukacji Czarnek zabrać naszym dzieciom. Ja jestem tym poruszony, bo moje wnuki chodzą do szkoły, do fajnej szkoły. I mam już w wyobraźni taką sytuację, gdy takie typy jak minister Czarnek z tymi swoimi wyobrażeniami o cnotach niewieścich, mizogini, słowo „wsteczni”. Oni będą decydowali o tym, jak będą wychowywane moje wnuki czy dzisiejsi 15, 16-latkowie? To jest skandal niebywały. Tu liczę na pełną solidarność wszystkich wolnych mediów, by nie dopuścić do tego. Sądy odbudujemy, ale mentalności dzieci i młodych ludzi – to już będzie trudniejszy processtwierdził Donald Tusk.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budk

Kontra ministra PiS

Na słowa byłego przewodniczącego Rady Europejskiej odpowiedział Przemysław Czarnek.

Rodzice decydują o wychowaniu swoich dzieci. Bez ich wiedzy i zgody nikt nie zorganizuje w szkole dodatkowych zajęć niezgodnych z ich wolą. To proponujemy. Nie dziadek Tusk, tylko rodzice. Skandalem są wasze ciągłe zachcianki decydowania za wszystkich rodziców. To se ne vrati” – napisał Czarnek na Twitterze.

 

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie