Zaskakujące słowa Zamachowskiego o PiS. Tego mało kto się spodziewał

Zbigniew Zamachowski – znany polski aktor w wywiadzie przeprowadzonym dla portalu Onet odniósł się między innymi do aktualnych rządów (PIS) Prawa i Sprawiedliwości. Ze słów artysty jasno wynika, że zwolennikiem formacji politycznej kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego nie jest.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Prawo i Sprawiedliwości wraz ze swoimi koalicjantami rządzi w Polsce od 2015 roku. Wspomniany rok dla ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego był bardzo udany. Bowiem Prawo i Sprawiedliwość prócz wygranej w wyborach parlamentarnych uzyskało także wcześniej zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Taki stan rzeczy nie wszystkim przypadł do gustu. Z kolei wyborcza dobra passa PiS trwa dalej.

Zbigniew Zamachowski o PiS

Zbigniew Zamachowski to dobrze znany polski aktor. Zasłynął on z gry w takich filmach jak choćby „Cześć, Tereska”, „Zmruż oczy”, „Zawrócony”, „Demony wojny wg Goi” oraz między innymi również „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Aktor w tym roku skończył równe 50-lat.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

Aktor w najnowszym wywiadzie z portalem Onet odniósł się również do spraw politycznych, a dokładniej do formacji kierowanej od lat przez Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi oczywiście o Prawo i Sprawiedliwość.

Z oczywistych powodów moment, w którym się znaleźliśmy, nie jest, mówiąc najdelikatniej, szczęśliwym momentem mojego życia. I budzi moje zdumienie, bo mnie się wydawało, że już niczego naprawdę bardziej absurdalnego i gorszego od komuny nie przeżyję. A w komunie się urodziłem. I jako młody człowiek naprawdę miałem pełne przekonanie, wedle słów Adama Michnika, że wszyscy się wychowaliśmy w świecie, co do którego nikt nie miał nadziei, że się zmieni. Czyli że Żelazna Kurtyna, podział na Wschód i Zachód będą już zawszewskazał aktor.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budk

I kiedy to wszystko się szczęśliwie zawaliło i odzyskaliśmy wolność, to po 25 latach zmagamy się z czymś chyba jeszcze gorszym. Ale że mam tyle lat, ile mam, nie rozpaczam, nie wychodzę na ulicę, nie rzucam kamieniami w okna i nie podpalam komitetów, nawet w tych na Nowogrodzkiej. Ponieważ mam absolutne przekonanie, że tak jak komuna u nas upadła, tak rządy PiS-u też się skończą. Nic nie trwa wiecznie, a wiara rządzących, że oni już zawsze będą sprawowali władzę i urządzali ten świat przynajmniej w ramach Polski wedle własnego pomysłu, jest śmiesznamówił Zbigniew Zamachowski.

Źródło: Onet

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie