Elżbieta Witek nie wytrzymała. Mocne słowa marszałek o Donaldzie Tusku: „ośmiela się kłamać”

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w mocnych słowach wypowiedziała się na temat opozycji a w tym również Donalda Tuska, który niedawno wspomniał o programie podobnym do tego, który w życie wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość pod nazwą „500 plus”.

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Donald Tusk powiedział na jednym ze spotkań w Szczecinie, że „Ewa Kopacz miała przygotowany projekt, dość podobny do 500 plus, z podobnymi skutkami”. Wypowiedź szefa Platformy Obywatelskiej została mocno skrytykowana przede wszystkim przez środowisko obozu Zjednoczonej Prawicy. Na ten temat głos zabrała w trakcie wizyty w województwie lubuskim – marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Elżbieta Witek w mocnych słowach na temat opozycji i również Donalda Tuska

Nowy ład to aktualnie sztandarowy pomysł rządów Zjednoczonych Prawicy. Zdaniem partii rządzącej ma on przynieść Polsce i Polakom wiele korzyści. Mimo wszystko niektóre jego rozwiązania nie znajdują poparcia w szeregach rządu. Mowa tu choćby o Porozumieniu Jarosława Gowina, które zwraca uwagę na nowe obciążenia przedsiębiorców wynikające z założeń „Polskiego Nowego Ładu”.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

Nigdy nie poprzemy rozwiązań, które mogłyby być zagrożeniem dla małych i średnich polskich przedsiębiorstwzapowiedział w piątek wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Mimo wszystko inni politycy związani z rządem starają się aktywnie promować „nowy ład”. Wśród nich znalazła się marszałek Sejmu RP – Elżbieta Witek, która starała się do niego przekonać mieszkańców województwa lubuskiego.

Dzięki rozwiązaniom zawartym w Polskim Ładzie w ciągu dekady dogonimy średnią, na jakiej żyją społeczeństwa Europy Zachodniej – mówiła Elżbieta Witek podczas spotkania z mieszkańcami Lubska.

Marszałek Sejmu odniosła się także do opozycji, a w tym między innymi do Donalda Tuska.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budk

Nie tak dawno słyszałam wypowiedź pani marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która powiedziała, że liczą na młodych ludzi, bo oni nie pamiętają rządów Platformy Obywatelskiej, nie pamiętają rządów pana premiera Donalda Tuska, bo mieli wtedy 10 lat lub mniej. Dzisiaj pan Donald Tusk ośmiela się kłamać w żywe oczy, że mieli przygotowany program prawie taki jak 500 plus. To jest takie kłamstwo, tak bezczelnie wypowiedziane, że trzeba się temu sprzeciwiać bardzo mocnowskazała Witek.

Naszym obowiązkiem, nie tylko polityków, ale także mieszkańców każdego miasta, wsi podczas rozmów jest to przypominać, żeby na tej nieświadomości młodych ludzi nie udało zbudować czegoś złego albo inaczej: zrujnować tego, co jest dobredodała marszałek Sejmu.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie