Zdecydowany ruch Polski. To Rosja może odczuć

Konflikt Ukraina – Rosja: Premier Mateusz Morawiecki za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował o decyzji dotyczącej zamknięcia przestrzeni powietrznej dla samolotów z Rosji.

Wcześniej na taki ruch zdecydowała się Wielka Brytania. Namowy w tym temacie były kierowane także ze strony polityków polskiej opozycji.

Polecamy także: To Rosję bardzo zaboli. Zachód może zastosować radykalną sankcję

Od czwartku głównym tematem w krajowych i zagranicznych mediach jest temat konfliktu na Ukrainie, który powstał w wyniku ataku na ten kraj ze strony Rosji.

Do tej sprawy na bieżąco wypowiadają się światowi politycy. Wciąż trwają nawoływania do objęcia Rosji jak najbardziej surowymi sankcjami. Regularnie do sieci trafiają zdjęcia oraz nagranie z trwających walk z rosyjskim agresorem.

W innym wpisie prezes rady ministrów poinformował, że Komitet Ministrów Rady Europy, z inicjatywy Ukrainy i Polski, uruchomił procedurę zawieszenia członkostwa Rosji w Radzie Europy.

Polecamy również: Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

Komitet Ministrów Rady Europy, z inicjatywy Ukrainy i Polski, uruchomił procedurę zawieszenia członkostwa Rosji w Radzie Europy. Niedługo finalna decyzjanapisał premier. To jednak nie wszystko.

Konflikt Ukraina – Rosja: Premier Mateusz Morawiecki poinformował o decyzji zamknięcia przestrzeni powietrznej dla samolotów z Rosji

Poleciłem przygotowanie uchwały Rady Ministrów, która doprowadzi do zamknięcia przestrzeni powietrznej dla rosyjskich linii lotniczychnapisał Mateusz Morawiecki.

Polecamy także: Awantura w TVP. Jaki do posła z Lewicy: „Czy Pan potrafi nie być chamem?” (wideo)

Do wpisu premiera Mateusza Morawieckiego odniósł się rzecznik rządu – Piotr Müller. Z jego wpisu wynika, że przepisy zaczną obowiązywać od północy.

Stosowne przepisy są niezwłocznie procedowane. Zakaz będzie obowiązywał od północynapisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze Piotr Müller – rzecznik rządu Zjednoczonej Prawicy.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Konflikt Ukrainy z Rosją trwa od czwartku. Przed rozpoczęciem ataku na Ukrainę poinformowano o uznaniu przez Rosję niepodległości dwóch separatystycznych republik ludowych – Donieckiej Republiki Ludowej oraz także Ługańskiej Republiki Ludowej. Po ataku Federacji Rosyjskiej na Ukrainę w kierunku Moskwy spływają głosy potępienia dla zachowania władz tego państwa.

Źródło: TT

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję