Nocna obrona Kijowa. Do sieci trafiły nagrania (wideo)

Kijów: Media informują o nocnym ataku wojsk Rosji na stolicę Ukrainy. Do sieci trafiły nagrania przedstawiające walki. Siły ukraińskie są bardzo mocno zdeterminowane do tego, aby obronić swoją stolicę przed atakami agresora.

Polecamy także: To Rosję bardzo zaboli. Zachód może zastosować radykalną sankcję

Od czwartku trwa inwazja wojsk Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy. Oczy całego świata patrzą od trzech dni z niepokojem na rozwój wydarzeń na Ukrainie, gdzie miejscowa armia stara się w jak najwyższym stopniu przeciwstawiać się atakom kierowanym ze strony wojsk rosyjskich.

Polecamy również: Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

Od samego początku sytuacja jest bardzo poważna. Aktualnie wielu obserwatorów konfliktu zwraca swoją uwagę na Kijów.

Z dostępnych informacji wynika, że ostatnia noc – tak jak zakładały to władze Ukrainy – była bardzo ciężka. Nagranie ze stolicy Ukrainy opublikowała między innymi NEXTA za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polecamy także: Awantura w TVP. Jaki do posła z Lewicy: „Czy Pan potrafi nie być chamem?” (wideo)

Siły ukraińskie walczą o utrzymanie stolicy swojego kraju.

Kijów: Media informują o nocnym ataku wojsk Rosji na stolicę Ukrainy

Od czwartku między Ukrainą a Rosją trwa konflikt wywołany inwazją rozpoczętą przez kraj rządzony przez Władimira Putina. Rozwój sytuacji na bieżąco śledzi międzynarodowa opinia publiczna.

Do sieci trafiają nagrania oraz zdjęcie przedstawiające przerażające skutki agresji ze strony Rosji. Mimo wszystko Ukraina podjęła się twardej obrony względem agresora.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Nagrania walk o stolicę Ukrainy z ostatniej nocy opublikowała NEXTA za pośrednictwem mediów społecznościowych. W internecie pojawiła się także relacja CNN, z której wynika, że do ataków doszło z wielu stron. Nagranie opublikował również Paul Ronzheimer z „Bilda”. Z kolei nagranie z Kijowskiego zoo opublikował dziennikarz Illia Ponomarenko.

 

Konflikt

Konflikt Ukrainy z Rosją trwa od czwartku. Przed rozpoczęciem ataku na Ukrainę poinformowano o uznaniu przez Rosję niepodległości dwóch separatystycznych republik ludowych – Donieckiej Republiki Ludowej oraz także Ługańskiej Republiki Ludowej. Po ataku Federacji Rosyjskiej na Ukrainę w kierunku Moskwy spływają głosy potępienia dla zachowania władz tego państwa.

Źródło: wp, Twitter, Onet

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję