Ukraina podaje straty Rosjan. Zadają wrogowi ciężkie straty

Konflikt Ukraina – Rosja: Ukraińska podała informacje dotyczące strat, które powstały po stronie rosyjskiej. Jakie są liczby podane przez Ukrainę?

Od czwartku między Ukrainą a Rosją trwa konflikt wywołany inwazją rozpoczętą przez kraj rządzony przez Władimira Putina. Rozwój sytuacji na bieżąco śledzi międzynarodowa opinia publiczna. Do sieci trafiają nagrania oraz zdjęcie przedstawiające przerażające skutki agresji ze strony Rosji. Mimo wszystko Ukraina podjęła się twardej obrony względem agresora.

Polecamy także: To Rosję bardzo zaboli. Zachód może zastosować radykalną sankcję

Do konfliktu regularnie odnoszą się politycy. Wśród nich jest między innymi prezydent Polski – Andrzej Duda. Głowa państwa za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że rozmawiał z prezydentem Ukrainy.

Właśnie rozmawiałem z  @ZelenskyyUa. Sytuacja w Kijowie jest bardzo trudna. Nad ranem Rosjanie zaczęli bombardowanie miasta. Drony zrzucają bomby na budynki mieszkalne. Giną ludzie. To oczywisty akt terroru, żeby złamać morale ale jest ogromna determinacja, żeby obronić stolicęnapisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.  

Polecamy również: Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

Ministerstwo obrony narodowej Ukrainy dokonało oszacowania strat poniesionych przez Rosjan. Dane były aktualne na godz. 3.00 (2.00 czasu polskiego). O jakich liczbach mowa?

Konflikt Ukraina – Rosja: Ukraina podała informacje dotyczące strat, które powstały po stronie rosyjskiej

Ministerstwo Obrony Narodowej Ukrainy oszacowało straty, które zostały zadane Rosjanom od momentu rozpoczęcia agresji. Armii ukraińskiej udało się zestrzelić siedem samolotów i sześć śmigłowców. Zniszczonych zostało około 30 rosyjskich czołgów oraz 130 pojazdów innego rodzaju. Według szacunków w walkach z Ukraińcami zginąć miało około 800 rosyjskich żołnierzy.

Polecamy także: Awantura w TVP. Jaki do posła z Lewicy: „Czy Pan potrafi nie być chamem?” (wideo)

Dane zostały podane przez ukraińską wiceminister obrony narodowej Hanna Maljar. Polityk podkreśliła, że były one aktualne o godzinie 3.00 w nocy (2.00 czasu polskiego).

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Konflikt Ukrainy z Rosją trwa od czwartku. Przed rozpoczęciem ataku na Ukrainę poinformowano o uznaniu przez Rosję niepodległości dwóch separatystycznych republik ludowych – Donieckiej Republiki Ludowej oraz także Ługańskiej Republiki Ludowej. Po ataku Federacji Rosyjskiej na Ukrainę w kierunku Moskwy spływają głosy potępienia dla zachowania władz tego państwa.

Źródło: wp

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję