Zaskakujący wynik sondażu. Takiego rezultatu PiS mógł się nie spodziewać

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

Polecamy także: Kaczyński kontra Petru w sądzie. Zaskakująca decyzja Sądu Najwyższego

Formacja rządząca ma przy tym sporą przewagę nad drugą w badaniu Koalicją Obywatelską. Jak wyglądają kolejne miejsca w sondażu?

Trzecie miejsce w badaniu Social Changes przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni.

Polecamy także: Giertych kontra dziennikarz TVP. Jest ważna decyzja sądu

Czwarta jest Konfederacja. Powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze Lewica oraz również Polskie Stronnictwo Ludowe.

Złe wieści płyną dla sympatyków i działaczy Kukiz’15 oraz Porozumienia Jarosława Gowina. Z omawianego sondażu wynika bowiem, że oba ugrupowania nie przekraczają wymaganego progu wyborczego, który umożliwia wejście do Sejmu.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Prawo i Sprawiedliwość wraz ze swoimi koalicjantami od dłuższego już czasu przewodzi w badaniach sondażowych. Z pewnością celem formacji, na której stoi Jarosław Kaczyński jest uzyskanie takiego rezultatu wyborczego, który dałby Zjednoczonej Prawicy możliwość ponownego utworzenia rządu.

Mimo wszystko to zadanie może być utrudnione zważywszy na czynniki, które od pewnego czasu dotykają społeczeństwo.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Mowa tu przede wszystkim o rosnącej inflacji, która coraz bardziej jest odczuwalna przez Polaków. Wiele do życzenia pozostawiają także ceny paliw na stacjach. Jednak mimo wszystko Zjednoczona Prawica wciąż cieszy się wysokim poparciem w sondażach i w dodatku sporą przewagą nad drugą Koalicją Obywatelską.

Sondaż Social Changes: Wyniki

W sondażu Social Changes na pierwszym miejscu z wynikiem 37 proc. jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele (wynik bez zmian).

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Z kolei drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej – 25 proc. (spadek poparcia o 2 pp.).

Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN uzyskała 12 proc. (spadek o 1 pp.).

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Czwarte miejsce przypadło Konfederacji, która w tym badaniu za sprawą wzrostu poparcia o 1 pp. uzyskała wynik 9 proc. Dalej jest Lewica z 7 proc. (bez zmian). Powyżej progu wyborczego znalazło się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe z 5 proc. (wzrost o 1 pp.).

Z kolei poniżej progu wyborczego znalazła się formacja Kukiz‘15 z wynikiem 2-procentowym, co oznacza wzrost o 1 punkt. Na Porozumienie wskazał 1 proc. badanych – bez zmian.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)