Kaczyński kontra Petru w sądzie. Zaskakująca decyzja Sądu Najwyższego

Były lider i założyciel partii Nowoczesna – Ryszard Petru za pośrednictwem swojego konta na Twitterze ogłosił, że „znów wygrałem z Jarosławem Kaczyńskim”.

Polecamy także: Giertych kontra dziennikarz TVP. Jest ważna decyzja sądu

Konfrontacja byłego posła z aktualnym wicepremierem i liderem Prawa i Sprawiedliwość ma związek z wpisem, który w roku 2019 Petru postanowił opublikować na Twitterze.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Ryszard Petru odniósł się w nim niedługo po tym, jak „Gazeta Wyborcza” ujawniła taśmy dotyczące Srebrnej. „Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie prac i po roku nie płaci jest po prostu oszustem” – napisał 30 stycznia 2019 roku były lider Nowoczesnej.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

W tej sytuacji Jarosław Kaczyński postanowił skierować sprawę na drogę sądową w związku z nazwaniem do przez Petru mianem oszusta. W tej sytuacji Sąd Okręgowy orzekł, że polityk musi przeprosić prezesa Prawa i Sprawiedliwości za wspomniane słowa.

Na tym jednak cała sytuacja nie odnalazła swojego finału i trafiła przed oblicze Sądu Apelacyjnego, który postanowił przyznać rację Ryszardowi Petru.

Petru kontra Kaczyński

O dalszym ciągu sytuacji za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował Ryszard Petru. Były poseł poinformował o tym, że Sąd Najwyższy miał odrzucić wniosek Jarosława Kaczyńskiego dotyczący skargi kasacyjnej.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

W dalszej części wpisu Ryszarda Petru czytamy, że teraz lider Prawa i Sprawiedliwości musi mu przelać na rachunek bankowy 360 zł w ramach zwrotu kosztów przeprowadzonego postępowania.

Znów wygrałem z Jarosławem Kaczyńskim. Sąd Najwyższy odrzucił jego wniosek o skargę kasacyjną. Musi teraz przelać na mój rachunek 360 zł jako zwrot kosztów postępowania. A chodzi cały czas o ten sam tweetnapisał Ryszard Petru za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Ryszard Petru od 2015 do 2019 roku wykonywał obowiązki związane z piastowaniem mandatu posła na Sejm RP. W tym czasie polityk był założycielem i liderem partii Nowoczesna, która aktualnie zasila szeregi Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)