Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Najnowszy sondaż SW Research dla Rzeczpospolitej. Wynika z niego, że opozycja, która w większości chciałaby pozbawić po następnych wyborach władzy Prawo i Sprawiedliwość i jej sojuszników, może mieć dość spore problemy.

Polecamy również: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje wielka polska bohaterka i legenda

W dodatku od dłuższego czasu nie jest do końca jasne to, w jakiej kombinacji mogłyby występować ugrupowania opozycyjne – czy razem, osobno lub z pewnymi wyłączeniami?

Polecamy również: Bardzo dobry sondaż dla PiS. Opozycja może być w szoku

Wybory parlamentarne odbędą się jesienią 2023 roku. Na ten moment temperatura wyborcza jest jeszcze umiarkowana, lecz już widać pierwsze czynniki, które mają zadanie sprawić, aby zdecydowanie się podniosła.

Wiele w tej sprawie w ostatnim czasie stara się robić były przewodniczący Rady Europejskiej a aktualny lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk. Były premier niedawno wprost starał się przedstawić pozytywne strony koncepcji wspólnego startu opozycji w wyborach parlamentarnych.

Polecamy również: Wyburzyć Pałac Kultury? Jednoznaczna postawa Polaków (WYNIKI)

Od wielu miesięcy powtarzam te, przecież dość oczywiste, apele, słowa, prośby o zjednoczenie opozycji. Oczywiste przecież nie tylko dla mnie. Dzisiaj mamy kolejny dowód. To wyniki badań renomowanej pracowni badań społecznych IPSOS i one pokazują, że Zjednoczona Opozycja ma 50 proc., a PiS tylko 30 – tłumaczył.

Jednak na ten moment w tej sprawie nie widać, aby liderzy innych formacji opozycyjnych byli bardzo zainteresowani wizją Donalda Tuska.

Polecamy również: Ten polityk zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakujący wynik sondażu

Warto przypomnieć, że podobny scenariusz został zrealizowany na Węgrzech, gdzie jednak ostatecznie zjednoczone siły opozycyjne przegrały z Fideszem Victora Orbana. Czyżby prócz Tuska inni politycy obawiali się takiego skutku także w Polsce?

To jednak nie jedyny problem opozycji. Kolejny można wywnioskować z sondażu SW Research dla Rzeczpospolitej.

Najnowszy sondaż SW Research

Z sondażu SW Research wynika, że aż 40.7 proc. ankietowanych nie potrafi wskazać polityka, który jest ich zdaniem liderem opozycji. Pierwsze miejsce w tym badaniu zajął Donald Tusk z wynikiem 36.3 proc. Drugi jest Szymona Hołownia z 7.7 proc. Trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Bosakowi – 6 proc.

Polecamy także: Najnowszy sondaż. Zaskakująca zamiana miejsc w czołówce

Dalej znalazł się Włodzimierz Czarzasty z rezultatem 3.3 proc. Dalej uplasował się niedawny członek obozu Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin z wynikiem 2.9 proc. Wynik 2.6 proc. uzyskał lider Polskiego Stronnictwa Ludowego – Władysław Kosiniak-Kamysz. Pozostałe 5,2 proc. respondentów wybrało innego polityka niż wyżej wymienieni.

Źródło: Wprost

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)