Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Nowy sondaż IBRiS dla Radia Zet. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu w dalszym ciągu jest Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami z Zjednoczonej Prawicy. Kolejną siłą polityczną według sondażu jest Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską na czele. Ostatnie miejsce na podium przypadło Lewicy.

Z kolei poza pierwszą trójką znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Tuż za nią jeszcze powyżej progu wyborczego uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe.

Polecam również: Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Z kolei złe wieści płyną do Konfederacji. Formacja polityczna tworzona przez Ruch Narodowy, Partię Korwin, Wolnościowców oraz środowisko Grzegorza Brauna znalazła się w omawianym sondażu wyborczym poniżej wymaganego do przekroczenia progu wyborczego.

Od pewnego czasu w przypadku właśnie Konfederacji można zauważyć spadki w sondażach wyborczych, co w tym momencie powinno być alarmujące dla liderów tego ugrupowania.

Polecamy również: Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)

Wybory parlamentarne odbędą się za ponad rok. Mimo wszystko już teraz widać pierwsze przygotowania do tej parlamentarnej wersji święta demokracji.

Po stronie opozycji coraz częściej słychać o opcji wspólnego startu, który miałby umożliwić odbicie władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości i jego koalicjantów. Zwolennikiem takiego scenariusza jest przede wszystkim Donald Tusk.

Polecamy również: Widzowie i fani Magdaleny Ogórek będą w szoku. „Mogłoby dojść do nieszczęścia”

Od wielu miesięcy powtarzam te przecież dość oczywiste apele, słowa, prośby o zjednoczenie opozycji – oczywiste przecież nie tylko dla mnie. Dzisiaj mamy kolejny dowód – to wyniki badań renomowanej pracowni badań społecznych Ipsos. I one pokazują, że zjednoczona opozycja ma 50 procent, a PiS tylko 30. PiS nie jest silniejsze od opozycji, PiS jest silny podziałami na opozycji – podkreślił szef PO w krótkim nagraniu opublikowanym na Twitterze.

Sondaż wyborczy IBRIS dla Radia Zet

Według sondażu IBRIS na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z wynikiem 35.1 proc. Oznacza to spadek poparcia dla ZP o 0.8 pp.

Polecamy również: Tusk ponownie zaatakował rząd PiS. Dostał nieoczekiwaną i mocną ripostę

Druga tradycyjnie jest Koalicja Obywatelska z rezultatem 25.3 proc. Oznacza to spadek o 1 pp. Trzecie miejsce przypadło Lewicy z wynikiem 8.9 proc. Dla tego ugrupowania oznacza to spadek o 0.1 pp.

Z kolei poniżej progu wyborczego znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN uzyskała 8.4 proc. To spadek o 0.2 pp. Powyżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z 6.3 proc. Jest to wzrost o 1.2 pp.

Polecamy także: Polska pogrążona w żałobie. Nie żyje legendarny polski aktor

Poniżej progu wyborczego znalazła się Konfederacja z 4.1 proc. Jest to spadek o 0.9 pp. W tej sytuacji Konfederacja nie weszłaby ponownie do Sejmu.

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wzięłoby w nich udział 52,6 procent Polaków uprawnionych do głosowania (spadek o 1,2 pp.). Głosu nie oddałoby 44,8 procent ankietowanych (wzrost o 1,8 pp.) Niezdecydowanych jest 2,6 procent wyborców (spadek o 0,6 pp.).

Źródło: Radio Zet 

Polecamy także: 

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Trzaskowski pojawił się na meczu Legii. Kibice nie mieli dla niego litości

To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Doda nie wytrzymała. Wprost zadrwiła z TVN na żywo w Polsacie (wideo)