Zaskakujące słowa. Macron wspomniał o Pawle Adamowiczu

Strona Gdansk.pl poinformowała o słowach, które wypowiedział Emmanuel Macron w trakcie swojego wystąpienia na 147. sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów. Co dokładnie na temat tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska powiedział prezydent Francji?

Polecamy także: Gwiazda TVP przerwała milczenie. Padły mocne słowa o sytuacji na granicy

Paweł Adamowicz od 1998 roku do czasu swojej tragicznej śmierci, która nastąpiła 14 stycznia 2019 roku – wykonywał obowiązki prezydenta Gdańska. W trakcie udziału w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  włodarz stolicy Pomorza został zaatakowany przez zamachowca. Mimo prób życia polityka nie udało się już uratować. Po śmierci Pawła Adamowicza do polityki weszła jego żona – Magdalena Adamowicz, która w 2019 roku w przeprowadzonych wyborach do Parlamentu Europejskiego została wybrana na europosła.

Polecamy także: Kinga Rusin mocno skrytykowała dziennikarkę TVP. Riposta z klasą Anny Popek

Śmierć Pawła Adamowicza bez wątpienia był sporym szokiem dla polskiej, lecz także międzynarodowej sceny politycznej. Podczas swojego wystąpienia na 147. sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów prezydent Republiki Francuskiej Emmanuel Macron wspomniał o Pawle Adamowiczu. Co dokładnie na jego temat powiedział francuski polityk?

Emmanuel Macron o Pawle Adamowiczu – co francuski prezydent powiedział na jego temat?

Polecamy także: Zaskakujące słowa Wojewódzkiego o Kaczyńskim. „Chciałem osobiście przeprosić”

Strona Gdansk.pl poinformowała o słowach, które wypowiedział Emmanuel Macron w trakcie swojego wystąpienia na 147. sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów. Co dokładnie na temat tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska powiedział prezydent Francji?

Nagroda, którą zdecydowaliście się ustanowić ku jego pamięci, wiele znaczy dla nas wszystkich, dla nas Europejczyków i dla Francji, i chcę za to podziękować. Jest ona synonimem walki z dyskryminacją, nietolerancją i nienawiścią, ale także promowania wolności.” – mówił Emmanuel Macron i dodał:

Polecamy także: Zaskakujące słowa Kurdej-Szatan. Zdradziła, w której partii działała jej mama

Cieszę się, że mogę dziś z państwem dyskutować o wartościach, na których opiera się Unia Europejska. Ponieważ poszanowanie godności ludzkiej, wolności, demokracji, równości, praworządności i poszanowanie praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości, mają zasadnicze znaczenie dla naszej Europy. W architekturze naszych wartości, naszego prawa, znajdują się one w samym sercuzacytował Emmanuela Macrona strona gdansk.pl.

My, Europejczycy, wiemy, że demokracja, rządy prawa i ochrona praw podstawowych nigdy nie są czymś oczywistym. Wiemy też, że stanowią one nierozerwalną całość. Nie możemy wybrać kilku z tych praw lub wybrać część wartości europejskich, które nam odpowiadają i zapomnieć o reszcie. To dlatego i dla tych wartości Paweł Adamowicz żył i dla tych wartości niestety Paweł Adamowicz zginąłpowiedział prezydent Francji.

Źródło: PAP, Gdansk.pl 

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne