Mazurek nie wytrzymał w rozmowie z Kropiwnickim. Mocne pytanie dziennikarza (wideo)

Poseł Robert Kropiwnicki był gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM. Jednym z tematów poruszonych w trakcie rozmowy była obecność sędziów na imprezie Komitetu Obrony Demokracji. Co w tej sprawie powiedział popularny polityk z ramienia Platformy Obywatelskiej?

Polecamy także: Schetyna bezlitosny dla Lempart. Polityk powiedział to wprost

Na stronie Rzecznika Dyscyplinarnego Sądów Powszechnych pojawił się komunikat w sprawie „podjęcia przez Zastępcę Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych sędziego Przemysława W. Radzika czynności wyjaśniających w sprawie sprawie uzasadnionego podejrzenia popełnienia przewinień dyscyplinarnych przez ustalonych sędziów, którzy wbrew treści art. 178 ust. 3 Konstytucji, prowadzili działalność publiczną niedającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów” — czytamy na stronie rzecznik.gov.pl.

Polecamy także: Zaskakujące słowa Wojewódzkiego o Kaczyńskim. „Chciałem osobiście przeprosić”

Ten temat został także poruszony przez Roberta Mazurka w rozmowie z jego gościem, którym na antenie radia RMF FM był poseł Robert Kropiwnicki.

Poseł Robert Kropiwnicki był gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM

Robert Kropiwnicki był gościem Roberta Mazurka w radiu RMF FM. Jednym z tematów poruszonych w trakcie rozmowy była obecność sędziów na urodzinach Komitet Obrony Demokracji.

No właśnie, ostatnio były urodziny KOD-u, tam sędziowie oklaskiwali Donalda Tuska. Nie razi pana zaangażowanie polityczne sędziów, którzy na urodzinach KOD-u oklaskują polityka? Przypomnę panu art. 178 pkt 3 konstytucji zabrania sędziom działalności publicznej, niedającej się pogodzić z zasadami niezależności sądówpowiedział Mazurek.

Polecamy także: Gwiazda TVP przerwała milczenie. Padły mocne słowa o sytuacji na granicy

Każdy sędzia jest również obywatelem i może brać udziału w zgromadzeniach publicznych, w różnych uroczystościach i Komitet Obrony Demokracji w dużej mierze broni również niezależności sądów, więc dlaczego uważa Pan, że nie mogą być nad tym sędziowie, jeżeli część z nich uważa, że warto to proszę bardzoodparł polityk.

Panie pośle, skanduje pan Kon-sty-tu-cja. To ja panu poskanduję terazmówił dziennikarz.

A uważa pan, że to ma wpływ na ich orzecznictwo, że to, że sędzia jest na jakiejś uroczystości, to wpływa na jego wyroki? – pytał Kropiwnicki.

Polecamy także: Kinga Rusin mocno skrytykowała dziennikarkę TVP. Riposta z klasą Anny Popek

Może wpływać, bez wątpienia może wpływać, jeżeli widzę np. sędziegomówił Mazurek.

To niech pan poda przykład, bo ja nie widzę takich przykładówpowiedział potyk.

„Ruch społeczny”

Bardzo proszę- Waldemar Żurek, Paweł Juszczyszyn. Dorota Zabłudowska to są sędziowie, którzy na politycznej imprezie, jakiej jest spotkanie KOD-u. KOD jest polityczną organizacją, jeżeli pan mi powie, że KOD nie jest polityczny, to pana spytam jakifilatelistyczne? – pytał dziennikarz.

Społeczny, jest to ruch społecznyodparł.

I zajmujący się czym, problematyką zbierania znaczków?dopytywał Mazurek.

Polecamy także: Zaskakujące słowa Kurdej-Szatan. Zdradziła, w której partii działała jej mama

Obroną demokracji i wymiaru sprawiedliwościodpowiedział poseł.

Zajmuje się działalnością stricte polityczną i posłowie, którzy tam oklaskują… Bardzo pana przepraszam, jak by pan zareagował, gdyby sędziowie oklaskiwali Jarosława Kaczyńskiego? Powiedziałby pan, przede wszystkim składają hołd władzy, a w tym wypadku komu składają hołd? mówił Robert Mazurek.

 

Źródło: RMF, Rzeczpospolita, Rzecznik.gov.pl

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne