Zadziwiające słowa Tuska. Ziemkiewicz eksplodował i mocno odpowiada szefowi PO

Donald Tusk w sobotę przemawiał w trakcie konwencji Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w Radomiu. Wiele słów z wystąpienia lidera Platformy Obywatelskiej trafiło do mediów, gdzie nabrały sporego wydźwięku.

Polecamy także: Najnowszy sondaż wyborczy. Złe wieści dla KO i Donalda Tuska

Tusk był także cytowany za pośrednictwem profilów w mediach społecznościowych Platformy Obywatelskiej. Do jednego z takich cytatów postanowił się odnieść Rafał Ziemkiewicz.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Donald Tusk walczy o elektorat. Były szef polskiego rządu stara się o głosy Polaków na wielu polach, którymi są między innymi media społecznościowe oraz spotkania z wyborcami w różnych miejscach Polski.

Mimo wszystko na ten moment Tusk i Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska wciąż sporo tracą do pierwszego w sondażach Prawa i Sprawiedliwości.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

W ten weekend szczególny rozgłos zyskała konwencja Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w Radomiu. Nie zabrakło przy tym bardzo płomiennych przemówień. Wśród nich najgłośniej wybrzmiały słowa Donalda Tuska, który mówił między innymi, że:

Mówię też o tym z pełnym przekonaniem jako chrześcijanin. Ludzie, jeśli ktoś wierzy w Boga i czuje się chrześcijaninem, to może głosować na partię, która ma Mejzę, Kurskiego, w ogóle o czym my rozmawiamy? Czy można głosować na kłamstwo, złodziejstwo, pogardę, nienawiść? Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS. To jest proste jak drutoznajmił polityk.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

To jednak nie koniec. Inne słowa Donalda Tuska wyjątkowo poruszyły Rafała Ziemkiewicza, który postanowił na nie odpowiedzieć za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Rafał Ziemkiewicz odpowiada na cytowane słowa Tuska

Przewodniczący @donaldtusk: Żyjemy dziś w kraju, w którym trzeba mieć odwagę osobistą, żeby spotkać się liderem opozycji. Dziękuję wszystkim, których spotkałem na swojej drodze po Polsceczytamy na profilu Platformy Obywatelskiej na Twitterze.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Na ten wpis zaregować postanowił Rafał Ziemkiewicz, który napisał:

PiS nie tylko zakazał rozwodów, represjonuje też każdego kto spotyka się z Tuskiem. Trzeba dziś wielkiej odwagi, by krytykować władzę w TVN, RASP czy GW. Mogą za to wyrzucić z pracy lub uczelni i zabrać kartki na cukier. Nieźle was tam popie**** w tej platformie, naprawdęnapisał dziennikarz.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)