Najnowszy sondaż wyborczy. Złe wieści dla KO i Donalda Tuska

Najnowszy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.
Polecamy także: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje znany polski aktor

Druga jest Koalicja Obywatelska, której strata do pierwszego miejsca w dalszym ciągu jest spora. Biorąc pod uwagę wyniki sondażu – do Sejmu mogłoby wejść pięć ugrupowań.

Na ostatnim miejscu podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Tuż za nią jest Lewica. Kolejne miejsce przypadło Konfederacji, która jako ostatnia przekracza wymagany próg wyborczy. Które partię nie przekraczają bariery pięciu procent?
Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)
Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe, które w porównaniu z ostatnim badaniem zachowało je na tym samym poziomie. Dalej jest Kukiz’15 oraz Porozumienia Jarosława Gowina, które tak jak Ludowcy nie zdołali przekroczyć progu wyborczego. Jak wyglądają dokładne wyniki sondażu pracowni Social Changes?
Sondaż wyborczy Social Changes – wyniki

Wybory parlamentarne już za lekko ponad rok. Z tego powodu największe ugrupowania polityczne w Polsce coraz bardziej zwracają swoją uwagę na rezultaty osiągane w sondażach wyborczych.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Z najnowszego sondażu pracowni Social Changes wynika, że pierwsze miejsce tradycyjnie przypadło Zjednoczonej Prawicy. Koalicja rządząca, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość uzyskała wynik 37 proc. Jest to rezultat bez zmian w porównaniu z ostatnim badaniem tej pracowni.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Na KO chce oddać głos 26 proc. respondentów, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy.

Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni – 12 proc., co oznacza brak zmian w poparciu.

Na czwartym miejscu znalazła się Lewica – 9 proc. (bez zmian) wraz z Konfederacją, która uzyskała taki sam rezultat, lecz w jej przypadku nastąpił wzrost o 2 pp.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Kolejne ugrupowania znalazły się już poniżej progu wyborczego. Polskie Stronnictwo Ludowe notuje wynik na poziomie 4 proc. –  bez zmian. Także Kukiz‘15 zachowuje swoje poparcie – 2 proc. Na Porozumienie wskazało 1 proc. respondentów; poprzednio były to 2 proc.

Źródło: WPolityce

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)