Zaskakujące słowa Tuska w Radomiu. Lider PO zaskoczył tym wielu (WIDEO)

Donald Tusk w trakcie swojego przemówienia na konwencji Platformy Obywatelskiej w Radomiu mógł zaskoczyć swoimi słowami niejedną osobę. Kto zdaniem lidera Platformy Obywatelskiej nie powinien głosować na Prawo i Sprawiedliwość i z jakich powodów?

Polecamy także: Najnowszy sondaż wyborczy. Złe wieści dla KO i Donalda Tuska

W sobotę o godzinie dwunastej rozpoczęła się konwencja Platformy Obywatelskiej. Organizatorzy przekonywali, że jej przebieg będzie można zapamiętać na długo. – To impreza, o której będziecie opowiadać dzieciom – mówił do zgromadzonych prowadzący rzecznik PO Jan Grabiec.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Mimo wszystko największy rozgłos zyskało wystąpienie i słowa, które do zgromadzonych zdecydował się skierować aktualny lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk.

Były szef polskiego rządu do krajowej polityki powrócił rok temu. Od tego czasu Platforma Obywatelska zdołała odbudować swoją pozycję na opozycji, lecz w dalszym ciągu jej głównym celem jest pokonanie Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach parlamentarnych, które odbędą się jesienią 2023 roku.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Z ostatnich wypowiedzi Donalda Tuska wynika jasny wniosek, że głównym jego celem jest utworzenie własnego rządu w kolejnej kadencji polskiego Sejmu.

Donald Tusk w Radomiu i zaskakujące słowa

Donald Tusk w trakcie swojego przemówienia na konwencji Platformy Obywatelskiej w Radomiu mógł zaskoczyć swoimi słowami niejedną osobę. Lider Platformy Obywatelskiej stwierdził między innymi, że „Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS”.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Mówię też o tym z pełnym przekonaniem jako chrześcijanin. Ludzie, jeśli ktoś wierzy w Boga i czuje się chrześcijaninem, to może głosować na partię, która ma Mejzę, Kurskiego, w ogóle o czym my rozmawiamy? Czy można głosować na kłamstwo, złodziejstwo, pogardę, nienawiść? Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS. To jest proste jak drutoznajmił polityk.

Sondaże wyborcze

Ostatnie sondaże wyborcze wskazują, że zdecydowanym ich liderem jest Prawo i Sprawiedliwość wraz z sojusznikami działającymi w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Jednak nie brak scenariuszy, z których wynika, że mimo ewentualnego zwycięstwa PiS wraz z ZP może napotkać trudność w utworzeniu większościowego rządu. Wszystko w tym przypadku będzie zależne od wyniku partii opozycyjnych.

Źródło: wp, Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)