To cios dla Putina. Ukraina podaje najnowsze dane strat rosjan

Wojna Rosja – Ukraina: Z informacji medialnych powołujących się na wiceminister obrony Ukrainy Anny Malar wynika, że siły rosyjskie w trakcie prowadzonych działań na terytorium Ukrainy straciły do tej pory między innymi 29 samolotów, 29 śmigłowców i trzy bezzałogowe statki powietrzne. To jednak nie koniec strat, które mieli ponieść Rosjanie.

Polecamy także: To Rosję bardzo zaboli. Zachód może zastosować radykalną sankcję

Od czwartku trwa inwazja wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Działania i decyzja Moskwy napotkały na swojej drodze wiele słów krytyki oraz potępienia. Rządzący Rosją Władimir Putin musi się od samego początku wojny wzmagać z problemami.

Między innymi Kazachstan negatywnie odniósł się do prośby złożonej przez Rosję odnośnie pomocy w inwazji na Ukrainę. Wczoraj świat obiegła również decyzja Unii Europejskiej, o której poinformowała Ursula von der Leyen.

Polecamy również: Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

Unia Europejska po raz pierwszy w historii sfinansuje zakup i dostawę broni oraz sprzętu do zaatakowanego krajupowiedziała europejska polityk. Dodała również, że „to jest naprawdę przełomowy moment”.

Na bieżąco w kontakcie z prezydentem Ukrainy jest również Polski prezydent Andrzej Duda, który za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował wczoraj, że:

Polecamy także: Awantura w TVP. Jaki do posła z Lewicy: „Czy Pan potrafi nie być chamem?” (wideo)

Jestem po kolejnej poruszającej rozmowie z @ZelenskyyUa. W obliczu informacji o rosyjskich konwojach idących na Kijów zapewnił mnie, że czują się mocni i są gotowi walczyć, a morale obrońców Ukrainy jest bardzo wysokie. Zapewniłem, że działamy i mają wsparcie Polski i światanapisał Andrzej Duda na Twitterze.

Wojna Rosja – Ukraina: Straty Rosjan

Z informacji wiceminister obrony Ukrainy Anny Malar wynika, że siły rosyjskie w trakcie prowadzonych działań na terytorium Ukrainy straciły: 191 czołgów, 29 samolotów, 29 śmigłowców, 3 bezzałogowe statki powietrzne i 5 systemów obrony przeciwlotniczej. Z kolei straty w ludziach po stronie Rosjan mają wynosić 5300 osób.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Na dodatek Rosja miała stracić 816 bojowych wozów opancerzonych, 291 pojazdów wojskowych, 60 cystern, dwie jednostki pływające, 74 działa, jeden system kierowanych rakiet ziemia–powietrze Buk oraz 21 wyrzutni rakietowych Grad.

Dane mają charakter orientacyjny i być może zostaną doprecyzowane, ponieważ niezwykle trudno jest je uzyskać po bitwie. Dowódcy skupiają się przede wszystkim na walce” – zastrzegła wiceszefowa resortu obrony.

Źródło: Polsat News, Fb

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję