To Moskwę może zaboleć. Nieoficjalnie: UEFA może objąć Rosję bardzo dotkliwą karą

Portal Interia dotarł do nieoficjalnych informacji, z których wynika, że UEFA może zastosować wobec Rosji bardzo surowe kary, które miałyby objąć zarówno klubu piłkarskie, jak również reprezentację tego kraju. 

Serwis dodał także, że swój udział w tych działaniach ma mieć Polski Związek Piłki Nożnej, który jest liderem dyplomatycznej ofensywy, której celem jest przede wszystkim ukaranie Rosjan za atak na Ukrainę.

Polecamy także: To Rosję bardzo zaboli. Zachód może zastosować radykalną sankcję

Na ten temat wypowiedział się także dziennikarz wspomnianego serwisu – Sebastian Staszewski. Z jego publikacji wynika między innymi, że „Realne jest wykluczenie Rosji ze wszystkich rozgrywek UEFA (klub. i rep.)!” – napisał na swoim koncie dziennikarz.

Polecamy także: To cios dla Putina. Ukraina podaje najnowsze dane strat rosjan

Od czwartku trwa konflikt między broniącą się Ukrainą, a atakującą cały czas Rosją. Wydarzenia na wschodzie Europy mają także wpływ na świat sportu. Szczególnie chodzi tu o polską reprezentację w piłce nożnej, która miała rozegrać barażowe spotkanie z Rosją o awans do Mistrzostw Świata. Jednak w obliczu bieżących wydarzeń głos zabrał prezes PZPN – Cezary Kulesza, który określił sprawę jasno:

Polecamy również: Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

– Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja – napisał dwa dni temu Cezary Kulesza za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

UEFA nałoży karę na Rosję?

Portal Interia dotarł do nieoficjalnych informacji, z których wynika, że UEFA może zastosować wobec Rosji bardzo surowe kary, które miałyby objąć zarówno klubu piłkarskie, jak również reprezentację tego kraju. Ma być to surowa sankcja nałożona z powodu ataku Rosji na Ukrainę. Mowa dokładnie o wyliczeniu klubów oraz reprezentacji ze wszystkich rozgrywek.

Polecamy także: Awantura w TVP. Jaki do posła z Lewicy: „Czy Pan potrafi nie być chamem?” (wideo)

Na ten temat głos zabrał dziennikarz portalu – Sebastian Staszewski, który napisał:

Nieoficjalnie: po działaniach PZPN nacisk na UEFA jest ogromny. Realne jest wykluczenie Rosji ze wszystkich rozgrywek UEFA (klub. i rep.)! Do pomysłu podłączają się kolejne federacje. Rozmowy trwają, decyzja pon/wto. Jeśli tak się stanie, FIFA stanie pod ścianąnapisał w pierwszym wpisie.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Z kolei w drugim poinformował o gorących dyskusjach w UEFA ws. Rosji.

W UEFA trwa gorąca dyskusja co zrobić z Rosją. Coraz bardziej realny scenariusz, że Rosjanie zostaną wykluczeni z rozgrywek pod egidą UEFA. Sankcje mają dotknąć też kadry. Realne działania – nie pozorowane – są bardzo prawdopodobnenapisał dziennikarz.

 

Źródło: Twitter, Interia

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję