Unia Europejska wesprze Ukrainę. Pierwsza tego typu pomoc w historii (wideo)

Unia Europejska: Ursula Von der Leyen poinformowała o wsparciu, które Unia Europejska ma przekazać dla Ukrainy, która od czwartku walczy z Federacją Rosyjską.

Polecamy także: To Rosję bardzo zaboli. Zachód może zastosować radykalną sankcję

 W dodatku szefowa KE poinformowała o wzmocnieniu sankcji wobec Rosji i uderzenie nimi w Białoruś. O czym dokładnie mowa?

Aktualnie trwa konflikt między Ukrainą a Rosją, który rozpoczął się w tym tygodniu w czwartek za sprawą ataku wojsk Federacji Rosyjskiej. Siły ukraińskie od samego początku stawiają bardzo mocny opór wobec Rosji, która zbiera coraz większe negatywne żniwa swojej decyzji dotyczącej inwazji na Ukrainę.

Polecamy również: Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

Do sieci cały czas napływają nagrania oraz zdjęcia z wydarzeń na wschodzie. Z wielu stron świata kierowana jest pomoc dla walczącej Ukrainy. W Polsce organizowane są liczne zbiórki, które mają na celu przekazanie pomocy dla naszych wschodnich sąsiadów. To jednak nie wszystko.

Dziś Ursula von der Leyen poinformowała o pierwszej tego typu pomocy europejskiej wspólnoty. Unia ma sfinansuje zakup i dostarczenie broni dla naszych wschodnich sąsiadów.

Ursula Von der Leyen: Unia Europejska po raz pierwszy w historii sfinansuje zakup i dostawę broni oraz sprzętu do zaatakowanego kraju

Od czwartku oczy całego świata spoglądają na Ukrainę. To właśnie terytorium naszego wschodniego sąsiada zaatakowała Rosja. W związku z tym bezprecedensową decyzję podjęła Unia Europejska, o której z kolei poinformowała Ursula von der Leyen.

Polecamy także: Awantura w TVP. Jaki do posła z Lewicy: „Czy Pan potrafi nie być chamem?” (wideo)

– Unia Europejska po raz pierwszy w historii sfinansuje zakup i dostawę broni oraz sprzętu do zaatakowanego kraju – powiedziała europejska polityk. Dodała również, że „to jest naprawdę przełomowy moment”.

– Wzmacniamy także nasze sankcje wobec Kremla. Po pierwsze, zamykamy przestrzeń powietrzną UE dla samolotów należących do Rosji, zarejestrowanych w Rosji lub kontrolowanych przez Rosję. Nie będą one mogły lądować, startować ani przelatywać nad terytorium Unii Europejskiej. Dotyczy to także prywatnych odrzutowców oligarchów – wyjaśniła szefowa KE.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Nowy pakiet sankcji uderzy także w Białoruś i machinę medialną Kremla w Unii Europejskiej.

Źródło: TVN, Twitter

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję