Kolejna kara dla Putina. IJH zawiesza status prezydenta Rosji

Władimir Putin zbiera z wielu stron konsekwencję i sporą krytykę i potępienie w związku z atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Po czwartkowym ataku w pierwszej kolejności sporo mówi się o sankcjach, które w dotkliwy sposób mogłyby doświadczyć Moskwę.

Polecamy także: Niecodzienna sytuacja w TVN. Monika Olejnik na koniec nie wytrzymała (wideo)

Są także kary, które bezpośrednio dotyczą rosyjskiego przywódcy. O jednej z nich poinformowała Międzynarodowa Federacja Judo – sportu, którego wielkim fanem jest prezydent Rosji.

Od czwartku trwa inwazja wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Agresja na suwerenne państwo ze strony Rosji napotkała do tej pory na liczne głosy sprzeciwu i potępienia, które napływają z całego świata. Nie brak także głosów przemawiających za pomocą dla Ukrainy.

Polecamy także: To Rosję bardzo zaboli. Zachód może zastosować radykalną sankcję

Sytuacja na wschodzie Europy niesie także pewne skutki, które możemy ujrzeć na arenach sportowych. Między innymi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Cezary Kulesza za pośrednictwem swojego konta na Twitterze napisał, że – Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja – oświadczył.

Polecamy również: Premier przekazał smutną wiadomość. Nie żyje były minister

Z kolei dziś świat obiegła decyzja Międzynarodowej Federacji Judo (IJH), która postanowiła zawiesić status Władimira Putina jako swojego honorowego prezydenta i ambasadora.

Władimir Putin i IJH

W tym tygodniu, w czwartek wojska Federacji Rosyjskiej zaatakowały Ukrainę. Decyzja Moskwy napotkała wiele słów krytyki oraz potępienia. Mimo wszystko Rosjanie na swojej drodze do dziś napotykają bardzo twardy opór ze strony ukraińskich obrońców.

Polecamy także: Awantura w TVP. Jaki do posła z Lewicy: „Czy Pan potrafi nie być chamem?” (wideo)

W internecie codziennie przybywa nowych nagrań oraz zdjęć z trwającego konfliktu. Nie brak także wiadomości o heroicznych postawach walczących Ukraińców.

W całej sytuacji często padają komentarze o potrzebie objęcia Rosji bardzo surowymi sankcjami. Mowa tu między innymi o odcięciu od systemu SWIFT. Padają także symboliczne kary wymierzone w Władimira Putina. Jedną z nich jest decyzja Międzynarodowej Federacji Judo o zawieszeniu statusu Władimira Putina jako honorowego prezydenta i ambasadora IJH.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

W świetle trwającego konfliktu zbrojnego w Ukrainie, Międzynarodowa Federacja Judo (IJF) ogłasza zawieszenie statusu Władimira Putina jako honorowego prezydenta i ambasadora IJF” – czytamy na stronie internetowej federacji.

Źródło: Rzeczpospolita

Polecamy również: 

Marta Lempart wróciła i szokuje. Takich słów mało kto się spodziewał (wideo)

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Problemy Rafała Ziemkiewicza. Dziennikarz poinformował o tym wprost

Zaskakujące zdjęcie Wałęsy. Pokazał je Sławomir Cenckiewicz (foto)

Niepokojący wpis Roberta Mazurka. Dziennikarz podjął stanowczą decyzję