Zaskakujące słowa Tomasza Lisa. Dziennikarz stanął w obronie katolików

Tomasz Lis za pośrednictwem mediów społecznościowych stanął w obronie katolików. Redaktor naczelny Newsweek Polska zaregował na krytykę pisząc na Twitterze, że nie może zrozumieć zachowania gorliwych krytyków Kościoła nie potrafiących uszanować tego, że postać prymasa Stefana Wyszyńskiego jest ważna dla wielu Polaków. Dziennikarz podkreślił także, że sam fakt beatyfikacji jest dla nich także istotny.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Kard. Stefan Wyszyński, i Matka Elżbieta Czacka, fundatorka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, zostali oficjalnie włączeni przez papieża Franciszka do grona błogosławionych. List Apostolski Franciszka odczytał w czasie mszy beatyfikacyjnej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie papieski delegat kard. Marcello Semeraro.

Tomasz Lis w obronie katolików

Dziś w Świątyni Opatrzności Bożej odbyła się msza beatyfikacyjna Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej – fundatorki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Odczytano także List Apostolski przez kard. Marcello Semeraro po łacinie. Następnie w języku polskim zrobił to bp Michał Janocha.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

My, papież Franciszek (…) naszą Apostolską władzą zezwalamy, aby czcigodny Sługa Boży Stefan Wyszyński, arcybiskup gnieźnieński i warszawski, prymas Polski, kardynał Świętego Kościoła Rzymskiego, pasterz według serca Chrystusowego, który poświęcił swoje życie jedynemu Bogu i był niestrudzonym obrońcą oraz heroldem godności każdego człowieka (…), a także Czcigodna Służebnica Boża Elżbieta Czacka (w świecie: Róża), fundatorka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, która pozbawiona używania światła oczu, oczami wiary rozpoznała Chrystusa – światłość świata – i z miłującą wiernością świadczyła o Nim wobec kroczących w ciemności ciała oraz ducha, byli odtąd nazywani Błogosławionym” – napisał papież Franciszek.

Polecamy także: Jakubiak zaregował na kontrowersyjny wpis Stuhra. Mocna riposta byłego posła

W uroczystości brało udział około 7 tysięcy osób. Pojawili się także przedstawiciele najwyższej władzy państwowej – prezydent Andrzej Duda oraz szef rządu Mateusz Morawiecki.

Redaktor naczelny Newsweek Polska zaregował

W związku z dzisiejszymi wydarzeniami głos za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrał redaktor naczelny Newsweek Polska – Tomasz Lis. Dziennikarz najprawdopodobniej zauważył krytyczne komentarze związane z dzisiejszymi wydarzeniami. W związku z tym odniósł się do sprawy za pośrednictwem Twittera.

Nie jestem w stanie zrozumieć, że gorliwi krytycy Kościoła( oczywiście mają wiele racji), nie są w stanie uszanować, że dla wielu Polaków postać prymasa Wyszyńskiego jest bardzo ważna, podobnie jak ważne są uroczystości jego beatyfikacji. Wystarczy trochę szacunku. Proste – napisał Tomasz Lis.

Na Twitterze dziennikarza można było także przeczytać:

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Brak szacunku dla katolików i ich uczuć, to – poza wszystkim- wielki prezent dla PiS-u. Kto tego nie rozumie wyborów w Polsce nie wygra nigdyczytamy na Twitterze Tomasza Lisa.

Doskonale to rozumiał Kwaśniewski i dlatego dwa razy wygrał. W Polsce możesz być niewierzący- no problem, ale jeśli katolicy uznają, że ich nie szanujesz, patrzysz na nich z góry i z antypatią, to forget itnapisał naczelny Newsweek Polska.

 

Źródło: Twitter,  RMF FM 

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor