Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

Klaudia Jachira w Sejmie przemawiała z mównicy sejmowej. Posłanka Koalicji Obywatelskiej odniosła się do sytuacji mającej miejsce na granicy Polski z Białorusią. Posłanka w swojej wypowiedzi odniosła się między innymi do Przemysława Czarnka, Zbigniewa Ziobro, Macieja Wąsika oraz także Tadeusza Rydzyka. W swojej przemowie polityk pytała się także o Jarosława Kaczyńskiego. To jednak nie wszystko.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest jednym z głównych tematów poruszanych w mediach oraz także w opinii publicznej w ostatnim czasie. W związku z ostatnimi wydarzeniami rząd zdecydował się wystąpić do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o wprowadzenie stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego. Sejm w poniedziałek mógł rozporządzenie prezydenta w tej sprawie uchylić, lecz ostatecznie do tego nie doszło. W związku z tym stan wyjątkowy będzie trwać 30 dni licząc od 2 września.

Krytycznie do takiego stanu rzeczy podeszła Klaudia Jachira, która wygłosiła dość kontrowersyjne przemówienie w Sejmie.

Klaudia Jachira w Sejmie

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest jednym z głównych tematów poruszanych w ostatnim czasie w mediach. W związku z kryzysem rząd postanowił złożyć wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o wprowadzenie stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego. Stan wyjątkowy mógł zostać uchylony przez Sejm w poniedziałek, lecz ostatecznie wniosek w przedmiocie tej sprawy upadł. Na ten temat głos z sejmowej mównicy zabrała Klaudia Jachira.

– Ta izba przyzwoliła na milczenie na temat tego, co dzieje się na granicy. Tym samym wydaliśmy wyrok na te 32 osoby, które w Usnarzu wegetują głodne, zziębnięte, chore i spragnione – powiedziała posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Polecamy również: Maryla Rodowicz trafiła do szpitala. Niepokojący wpis piosenkarki

Przez cały ten czas nie pojawił się tam wicepremier Jarosław Kaczyński, odpowiadający za bezpieczeństwo. Dlaczego? Bo jedynym realnym zagrożeniem dla tej tchórzliwej władzy jest prawda o tym, jak traktuje się tych ludzi. Tę prawdę przekazywali niezależni dziennikarze, aktywiści czy nieliczni posłowie. Dlatego wprowadzono stan wyjątkowy, a my musieliśmy wyjechać. Co z oczu, to z serca prawda? – dodała.

Klaudia Jachira odniosła się także do Przemysława Czarnka, Zbigniewa Ziobry, Macieja Wąsika i Tadeusza Rydzyka.

Ci ludzie uciekali przed fanatyzmem religijnym i mają pecha, że na drodze do wolnego świata stanęła im fanatyczna Polska, bo czym się różni minister Czarnek, Wąsik, Ziobro czy Rydzyk od talibów?pytała Klaudia Jachira.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Jedni i drudzy wprowadzają państwo wyznaniowe, mając gęby pełne frazesów o miłości, a tak naprawdę są oprawcami. Może za 50 lat znajdzie się jeden sprawiedliwy i tak jak prezydent Kwaśniewski przeprosił za Jedwabne, przeprosi za Usnarzoceniła.

W opinii posłanki KO „osoby, które przebywają na granicy polsko-białoruskiej cierpią dzisiaj i nie ma wątpliwości, że obecne polskie władze Jezusa też by nie wpuścili”. – Jego telefon byście zniszczyli, a Maryja krzyczałaby daremnie całą noc, jak dzisiaj jedna kobiet na granicy: „Błagam, pomóżcie nam. My tu umieramy” – podsumowała.

Źródło: Wprost

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź