Tomasz Lis nie odpuszcza. Mocne słowa do antyklerykałów

Tomasz Lis zaskoczył w ostatnią niedzielę wielu internautów, kiedy to postanowił stanąć w obronie katolików w związku z uroczystościami beatyfikacyjnymi kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej – fundatorki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. W związku z tym redaktor naczelny Newsweek Polska opublikował za pośrednictwem Twittera kilka wpisów, gdzie postanowił studzić zapędy osób, które negatywnie wypowiadały się w tej sprawie.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Z kolei w następnych swoich wpisach dziennikarz odniósł się do „najbardziej fanatycznych antyklerykałów”. Co do nich napisał?

Kard. Stefan Wyszyński, i Matka Elżbieta Czacka, fundatorka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, zostali oficjalnie włączeni przez papieża Franciszka do grona błogosławionych. List Apostolski Franciszka odczytał w czasie mszy beatyfikacyjnej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie papieski delegat kard. Marcello Semeraro.

Tomasz Lis zwrócił się do „najbardziej fanatycznych antyklerykałów”

W ostatnią niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej odbyła się msza beatyfikacyjna Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej – fundatorki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Odczytano także List Apostolski przez kard. Marcello Semeraro po łacinie. Następnie w języku polskim zrobił to bp Michał Janocha.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

My, papież Franciszek (…) naszą Apostolską władzą zezwalamy, aby czcigodny Sługa Boży Stefan Wyszyński, arcybiskup gnieźnieński i warszawski, prymas Polski, kardynał Świętego Kościoła Rzymskiego, pasterz według serca Chrystusowego, który poświęcił swoje życie jedynemu Bogu i był niestrudzonym obrońcą oraz heroldem godności każdego człowieka (…), a także Czcigodna Służebnica Boża Elżbieta Czacka (w świecie: Róża), fundatorka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, która pozbawiona używania światła oczu, oczami wiary rozpoznała Chrystusa – światłość świata – i z miłującą wiernością świadczyła o Nim wobec kroczących w ciemności ciała oraz ducha, byli odtąd nazywani Błogosławionym” – napisał papież Franciszek.

Polecamy także: Jakubiak zaregował na kontrowersyjny wpis Stuhra. Mocna riposta byłego posła

W uroczystości brało udział około 7 tysięcy osób. Pojawili się także przedstawiciele najwyższej władzy państwowej – prezydent Andrzej Duda oraz szef rządu Mateusz Morawiecki.

Naczelny Newsweek Polska zabiera głos

W związku z niedzielnymi wydarzeniami głos za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrał redaktor naczelny Newsweek Polska – Tomasz Lis. Dziennikarz najprawdopodobniej zauważył krytyczne komentarze związane z wczorajszymi wydarzeniami. W związku z tym odniósł się do sprawy za pośrednictwem Twittera. W jednym ze swoich wpisów odniósł się do „najbardziej fanatycznych antyklerykałów”.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Najbardziej fanatyczni antyklerykałowie protestują przeciw beatyfikacji jakby udział we mszy albo przynajmniej oglądanie transmisji były obowiązkowe. Czy ktoś im wytłumaczy, ze nie są, pls?napisał Tomasz Lis.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor