Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Nowy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, które ma sporą przewagę nad drugą Koalicją Obywatelską. Trzecia jest Polska 2050, na której czele stoi Szymon Hołownia. Na dalszych miejscach znalazły się Lewica oraz Konfederacja. Z sondażu niezbyt pozytywne wieści płyną do Polskiego Stronnictwa Ludowego, Porozumienia Jarosława Gowina oraz także formacji Kukiz’15.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się wiele. Na początku lipca bieżącego roku do krajowej polityki powrócił Donald Tusk, co zostało odebrane przede wszystkim jako szansa na drugi oddech dla Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Następnie sporo komentarzy padło na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem „lex TVN”. Aktualnie szeroko komentowana jest sytuacja mająca miejsce na granicy Polski z Białorusią.

Nowy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce

Z nowego sondażu wyborczego pracowni Social Changes dla portalu wPolityce wynika, że na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja Jarosława Kaczyńskiego uzyskała 37 proc. poparcia. Jest to wzrost o 2 punkty procentowe.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

Z kolei tuż za PiS znalazła Koalicja Obywatelska. Formacja polityczna, na której czele stoi Platforma Obywatelska uzyskała wynik wynoszący 26 proc., co jest wzrostem o 1 punkt procentowy w porównaniu do poprzedniego badania. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała 16 proc. poparcia. Jest to spadek o 1 punkt procentowy.

Dalej jest Lewica z 8 proc. Jest to także strata jednego punktu procentowego. Piąta jest Konfederacja z 7 proc., co oznacza spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu do poprzedniego badania. Bez zmian jest poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego, które uzyskało 3 proc. Kukiz‘15 traci 1 punkt, notując wynik 1-procentowy, podobnie jak Porozumienie Jarosława Gowina.

Polecamy także: Jakubiak zaregował na kontrowersyjny wpis Stuhra. Mocna riposta byłego posła

W badaniu zapytano także respondentów o to, jak głosowaliby, gdyby Paweł Kukiz wystartował w wyborach razem z Prawem i Sprawiedliwością. Okazuje się, że takie rozwiązanie nie przyniosłoby istotnych zmian w poparciu dla poszczególnych ugrupowań.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1051 osób w dniach od 3 do 6 września 2021 roku.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor