Polska pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor

Wiesław Gołas nie żyje. Znany polski aktor zmarł w czwartek nad ranem. Zasłynął przede wszystkim ze swojej kultowej roli Tomka Czereśniaka w legendarnym serialu „Czterej Pancerni i Pies”. Za miesiąc obchodziłby swoje 91 urodziny. Pod koniec poprzedniego tygodnia media obiegła informacja, że aktor trafił do szpitala. Smutną wiadomość potwierdziła dla portalu Onet córka artysty.

Polecamy również: Maryla Rodowicz trafiła do szpitala. Niepokojący wpis piosenkarki

Wiesław Gołas był jednym z najbardziej popularnych i kultowych polskich aktorów, który zyskał szeroką popularność za sprawą ról odgrywanych jeszcze w czasach PRL. W swojej karierze aktorskiej wystąpił w takich produkcjach jak “Oko proroka”, “Kasztelanka”, “Tajemnica starego ogrodu”, “Alternatywy 4”, “Czterej pancerni i pies”, “Cześć kapitanie”, “Żona dla Australijczyka”, “Kapitan Sowa na tropie”, oraz także “Oko proroka czyli Hanusz Bystry i jego przygody”.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Liczne grono widzów mogło go poznać przede wszystkim za sprawą roli Tomka Czereśniaka w kultowym serialu „Czterej Pancerni i Pies”.

Wiesław Gołas nie żyje

Dziś media obiegła przykra informacja. Znany aktor Wiesław Gołas nie żyje. Artysta zanim rozpoczął swoją karierę wstąpił w trakcie drugiej wojny światowej do Szarych Szeregów. W 1944 roku został aresztowany przez Gestapo. Trafił wówczas do celi, w której wcześniej siedział jego ojciec, który następnie zginął na Majdanku.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Po wojnie studiował w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, kierowanej przez Aleksandra Zelwerowicza. Studia ukończył w 1954 roku. Debiutował w Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze.W latach 1955-1985 był aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie, później, do 1992 r. Teatru Polskiego w Warszawie.

Największą popularność przyniosła mu przede wszystkim gra w serialu wojennym „Czterej Pancerni i Pies”, gdzie wcielił się w postać Tomka Czereśniaka. Prócz tej produkcji wystąpił także w “Oko proroka”, “Kasztelanka”, “Tajemnica starego ogrodu”, “Alternatywy 4”, “Cześć kapitanie”, “Żona dla Australijczyka”, “Kapitan Sowa na tropie”, oraz także “Oko proroka czyli Hanusz Bystry i jego przygody”, a także w serialu „Alternatywy 4”, gdzie wcielił się w postać Majewskiego.

Polecamy także: Zaskakujący sondaż poparcia wśród młodych. PiS i KO poza podium

Z przykrością informujemy, że dziś rano odszedł wspaniały aktor, artysta kabaretowy, wieloletni członek ZASP, wspaniały Wielki Człowiek, Przyjaciel Wiesław Gołas. Sympatię widzów zaskarbił sobie głównie doskonałymi kreacjami komediowymi. Zagrał w niemal stu filmach, wśród których znalazły się „Żona dla Australijczyka”, „Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Kapitan Sowa na tropie”, „Brunet wieczorową porą”, „Zabicie ciotki”, „Szabla od komendanta”, oraz kilkunastu serialach – m.in. „Czterej pancerni i pies”, „Czterdziestolatek” i „Alternatywy 4”. Aktor, urodził się 4 października 1930 roku. Ale jak sam mówił „tylko oficjalnie”. *4 października to data „oficjalna, urzędowa”, która została omyłkowo wpisana do metryki Wiesława Gołasa. W rzeczywistości urodził się 9 października. Kochany Przyjacielu, będzie nam Cię bardzo brakowało ..[*] – poinformował Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: Polsat News

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź