Budka zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polityk Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej – Borys Budka za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego. Na wpis opublikowany przez polityka formacji opozycyjnej prędko zaregował Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

Polecamy także: Nowy sondaż wyborczy. Złe wieści dla Donalda Tuska

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest w ostatnim czasie jednym z głównych tematów poruszanych w mediach oraz także w opinii publicznej. W związku z tym głos zabrał między innymi szef rządu Mateusz Morawiecki. Premier za pośrednictwem mediów społecznościowych podkreślił, że Polska musi chronić swojej granicy i dbać o suwerenność terytorium. Szef rządu jednocześnie wyraził współczucie dla uchodźców, którzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Polityk dodał także, że są oni wykorzystywani przez białoruski reżim Łukaszenki.

Borys Budka pyta o Jarosława Kaczyńskiego. Odpowiedź Janusza Kowalskiego

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest w ostatnich dniach obiektem uwagi i dyskusji w wielu krajowych mediach. Tak jak już o tym wcześniej pisaliśmy – na temat sytuacji na granicy za pośrednictwem mediów społecznościowych wypowiedział się szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki. Premier podkreślił przede wszystkim, że Polska musi bronić swoich granic i ich suwerenności. Wyraził również współczucie dla sytuacji uchodźców, lecz dodał także, że są oni wykorzystywani przez reżim rządzący na Białorusi.

 “Polska musi chronić swoją granicę i dbać o suwerenność naszego terytorium. I to właśnie robi polski rząd. Bardzo szczerze współczuję uchodźcom, którzy znaleźli się w niezwykle trudnej sytuacji, ale należy wyraźnie zaznaczyć, że są oni politycznym instrumentem i narzędziem w ręku białoruskiego reżimu Łukaszenki” – podkreślił premier.

Polecamy także: Ogórek zakpiła z Kingi Rusin na antenie TVP: “A nie… to mi się śniło” (wideo)

Musimy wypracować nowe procedury w skali całej Unii Europejskiej, bo metody, które były wcześniej stosowane były błędne i prowadziły donikąd. Jesteśmy gotowi na wpuszczenie kolejnych osób, jednak bardzo ważną kwestią jest ich właściwa identyfikacja” – dodał.

Wpis Borysa Budki na Twitterze

Do całej sytuacji za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się Borys Budka. Polityk największej partii opozycyjnej w polskim Sejmie pytał o Jarosława Kaczyńskiego, który jego zdaniem znikł w obliczu kryzysu. Na wpis polityka Platformy Obywatelskiej zaregował Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

Dlaczego wicepremier ds. bezpieczeństwa zniknął w obliczu kryzysu z uchodźcami? To proste – #Kaczyński wyspecjalizował się w wzniecaniu konfliktów a nie ich rozwiązywaniunapisał na Twitterze Borys Budka.

Polecamy także: Problemy Antoniego Macierewicza. TVN pozywa polityka do sądu

Z kolei Janusz Kowalski z Solidarnej Polski odparł politykowi Platformy Obywatelskiej w następujący sposób:

Choć jeden raz niech Pan zachowa się poważnie, a nie jak chłopczyk w spodenkach!!! Trwa operacja Putina-Łukaszenka przeciwko Polsce i UE. Wojna hybrydowa. A to posłowie PO dziś dają paliwo Putinowi do eskalacji operacji sprowadzania irańskich „uchodźców”. Nieodpowiedzialnenapisał w odpowiedzi na wpis Borysa Budki Janusz Kowalski.

Źródło: Twitter, DoRzeczy

Polecamy także: 

Awantura także w TVP. Zaskakujące zachowanie Sawickiego z PSL (wideo)

Widzowie także TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje dziennikarka Telewizji Polskiej

Lech Wałęsa trafił do szpitala. „To poważna sprawa”

Macierewicz także nie wytrzymał. Mocne słowa posła PiS o TVN (wideo)