Szokujące słowa Łukaszenki o Polsce. Dyktator wspomniał o Tusku

Aleksandr Łukaszenka w jednym z ostatnich wywiadów wypowiedział się na temat wyborów prezydenckich, które w zeszłym roku odbyły się w Polsce. Polskie media przytoczyło także wypowiedź białoruskiego dyktatora, które wypowiedział na temat lidera Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska. Co dokładnie powiedział?

Polecamy także: Zaskakujące słowa Wojewódzkiego o Kaczyńskim. „Chciałem osobiście przeprosić”

W zeszłym roku w Polsce odbyły się wybory prezydenckie. Głównymi kandydatami do wygranej byli przede wszystkim urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej — Rafał Trzaskowski. Ostatecznie w obu turach zwyciężył Andrzej Duda, lecz należy przypomnieć, że różnica między Dudą a prezydentem Warszawy nie była już tak spora jak to miało miejsce w pierwszej turze.

Polecamy także: Gwiazda TVP przerwała milczenie. Padły mocne słowa o sytuacji na granicy

W pierwszej turze Andrzej Duda otrzymał 43.5 proc. głosów. Z kolei Rafał Trzaskowski 30.46 proc. W drugiej turze różnice już nie były tak znaczące, lecz ostatecznie wygrał ponownie Andrzej Duda, który uzyskał 51.03 proc. głosów. Natomiast prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski uzyskał 48.97 proc. W tej sytuacji Andrzej Duda uzyskał możliwość wykonywania obowiązków prezydenta drugą kadencję.

Polecamy także: Kinga Rusin mocno skrytykowała dziennikarkę TVP. Riposta z klasą Anny Popek

Na temat wyborów prezydenckich w Polsce wypowiedział się Aleksandr Łukaszenka, który  w wywiadzie dla rosyjskiej agencji Rossija Siegodnia stwierdził, że wybory zostały sfałszowane. Białoruski dyktator wypowiedział się także na temat Donalda Tuska,  który w lipcu bieżącego roku powrócił oficjalnie do krajowej polityki i objął stery nad Platformą Obywatelską.

Aleksandr Łukaszenka o wyborach prezydenckich w Polsce

Aleksandr Łukaszenka w jednym z ostatnich wywiadów dla rosyjskiej agencji Rossija Siegodnia wypowiedział się na temat wyborów prezydenckich, które w zeszłym roku odbyły się w Polsce.

Wiecie, jak zwyciężył (Andrzej) Duda? On nie dostał 50 proc., dopisali muoświadczył Łukaszenka w wywiadzie dla rosyjskiej agencji Rossija Siegodnia.

Polecamy także: Zaskakujące słowa Kurdej-Szatan. Zdradziła, w której partii działała jej mama

Polskie media przytoczyły także wypowiedź białoruskiego dyktatora, które wypowiedział p liderze Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska.

W Polsce jest silna opozycja, teraz trafił tam Donald Tusk. (…) Kiedy opozycja zaczęła protestować po wyborach, kilka tysięcy głosów, mniej niż jeden procent, dodali mu (Dudzie – red.), by ogłosić go zwycięzcąpowiedział Łukaszenka.

Źródło: Interia, Gazeta Prawna 

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne