Szokujące groźby Rosjan do Wałęsy: „Pięć milionów dolarów za głowę Lecha Wałęsy” (WIDEO)

Szokujące słowa na temat Lecha Wałęsy w rosyjskiej telewizji propagandowej. Chodzi o jeden z odcinków programu „60 minut”, którego emisja miała miejsce programie pierwszym rosyjskiej telewizji.

Polecamy również: Jakubiak nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Tuska: „Ten gość…” (WIDEO)

Według prowadzących wspomniany program Lech Wałęsa miał powiedzieć, że: „Rosja anektowała 60 narodów i dobrze by było, żeby populacja była zredukowana do 50 mln”.

To zdanie oburzyło rosyjskich propagandystów, którzy oskarżyli w programie Wałęsę o „otwarte nawoływanie do ludobójstwa oraz wzniecenia krwawej wojny domowej”.

Polecamy również: Cenckiewicz bezlitosny dla Sikorskiego. Pokazał ten dokument sprzed 30 lat (FOTO)

Wojna na Ukrainie trwa od końca lutego. Już dziś wiadomo, że w pierwszym etapie konfliktu siły rosyjskie nie osiągnęły zamierzonych celów.

Sam wybuch wojny doprowadził do zdecydowanego ochłodzenia relacji zachodu z Rosją i także nałożeniem na Kreml licznych sankcji. Z kolei walcząca Ukraina z wielu stron świata otrzymuje pomoc. Wśród liderów w tym aspekcie jest Polska, która przyjęła wiele osób uciekających przed wojną.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

W czasie wojny na zachodzie szczególnie można było się przekonać o działalności rosyjskich propagandystów. Od rozpoczęcia działań militarnych na terytorium wschodniego sąsiada Polski niejednokrotnie w przekazie rosyjskiej propagandy pojawiał się wątek Polski. Ostatnio bardzo szokujące słowa padły w rosyjskiej telewizji na temat byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsy.

Szokujące słowa na temat Lecha Wałęsy w rosyjskiej telewizji propagandowej

Według prowadzącyc program „60 minut” Lech Wałęsa miał powiedzieć, że: „Rosja anektowała 60 narodów i dobrze by było, żeby populacja była zredukowana do 50 mln”. To zdanie oburzyło rosyjskich propagandystów, którzy oskarżyli w programie Wałęsę o „otwarte nawoływanie do ludobójstwa oraz wzniecenia krwawej wojny domowej”.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Głos na ten temat zabrał w trakcie programu między innymi Igor Korotczenko, który powiedział:

Poszukiwany. Pięć milionów dolarów albo euro za jego głowę! Dla dowolnego Europejczyka, który go przyprowadzimówił domniemany „ekspert” na antenie rosyjskiej telewizji.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Były prezydent Lech Wałęsa udzielił wywiadu dla dziennika „Le Figaro”, na którego łamach stwierdził, że Rosja doprowadziła do wchłonięcia wielu narodów w swoje granicę i sama nie powinna liczyć więcej niż 50 mln ludzi.

Wałęsa mówił także, że nawet jeżeli Ukraina wygra konflikt z Rosją, to sytuacja, z którą dziś mamy do czynienia może się za pewien czas znów powtórzyć.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Do słów Lecha Wałęsy odniosła się między innymi rzecznik MSZ Rosji – Maria Zacharowa na Telegramie. „Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, były prezydent Polski Lech Wałęsa wezwał do zredukowania Rosji do 50 mln ludzi. Uważa, że aby osiągnąć bezpieczeństwo na świecie, Rosja musi zostać 'rozczłonkowana'”.

Źródło: Onet, Polsat News

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)