Cenckiewicz bezlitosny dla Sikorskiego. Pokazał ten dokument sprzed 30 lat (FOTO)

Historyk Sławomir Cenckiewicz za pośrednictwem swojego konta na Twitterze opublikował zdjęcie protestu dotyczącego powołania na stanowisko wiceministra Obrony Narodowej Radosława Sikorskiego, który akrualnie pełni obowiązki europosła z ramienia Platformy Obywatelskiej. Na wpis historyka prędko zaregował sam zainteresowany.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Głęboko poruszeni powołaniem na stanowisko wiceministra Oborny Narodowej obywatela brytyjskiego Pana Radosława Sikorskiego w imieniu własnym i naszych wyborców  wnosimy prostest przeciwko tworzeniu takiej praktyki. Jest ona obca naszej tradycji narodowej i przypomina niechlubny przypadek narzucenia Polsce Marszałka „Polaka” Konstantego Rokossowskiego – czytamy

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Wierząc w Pański patriotyzm i poczucie odpowiedzialności jako zwierzchnika Polskich Sił Zbrojnych apelujemy o anulowanie tej nominacjiczytamy na dokumencie.

Podpis złożyli pod nim między innymi Zbigniew Galek oraz Ryszard Ulicki. Z kolei Sławomir Cenckiewicz w w opisie napisał:

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Panie Marsz. @sikorskiradek wie Pan, że towarzysze z SLD przyrównali Pana do Rokossowskiego (którego portret wisiał w Archiwum MON do 2016 r.) prosząc Wałęsę by coś zrobił? (no i zrobił wymuszając usunięcie ministra Parysa). Podpis przedostatni szczególny bo to poseł z listy POKOnapisał znany historyk.

Na wpis Cenckiewicza zaregował Radosław Sikorski

Sławomir Cenckiewicz i protest przeciwko Sikorskiemu

Wow, smaczek na kilku poziomach.  Swoją drogą marszałek Rokossowski to tragiczna postać: W Rosji uważany za Polaka, w Polsce za Rosjanina, ocalały z GUŁAGu, autor wielkiego zwycięstwa w operacji 'Bagration.’ Przyda się do archiwum. No i zapytam o to europosła @LeszekMillerodparł w odpowiedzi europoseł Sikorski.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Niech Pan da znać co na to „Kanclerz” ! Ok?odparł Sławomir Cenckiewicz.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)