Jakubiak nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Tuska: „Ten gość…” (WIDEO)

Donald Tusk w tym tygodniu pojawił się w województwie dolnośląskim. Lider Platformy Obywatelskiej odwiedził tam między innymi Świdnicę, gdzie przeprowadził spotkanie z dziennikarzami.

Polecamy również: Awantura w TVP. Ogórek do posła PO: „Będzie mnie Pan jeszcze przepraszał” (WIDEO)

W trakcie swojego wystąpienia przes kamerami były przewodniczący Rady Europejskiej mówił między innymi o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Tusk zwracał uwagę na to, że inwestycja nie została jeszcze na dobre zaczęta.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

W dalszej części Tusk wspominał także o budowie autustrad za czasów, kiedy wykonywał obowiązki szefa rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zbudowaliśmy najnowocześniejszą sieć autustrad w Europie w ciągu kilku lat, także dzięki temu, że rozmawialiśmy z każdym, kto mógł stracić przy takiej sytuacji i nikt nie stracił. Także smutne jest to, że budzą lęki i wściekłość tysięcy ludzi w Polsce, a nie wykopali, a nie wykopali jednego dołka na tej lecę w Baranowiepowiedział w trakcie konferencji prasowej lider Platformy Obywatelskiej.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Jednak ze słowami Donalda Tuska nie każdy miał zamiar się zgodzić. Swoją krótką opinię na temat lidera Platformy Obywatelskiej postanowił wyrazić za pośrednictwem mediów społecznościowych Marek Jakubiak. Co dokładnie napisał były poseł Kukiz’15 na temat słów Donalda Tuska?

Donald Tusk o CPK i autustradach za jego rządów

Prawdziwy problem polega na tym, że mówimy o wielu milionowych stratach, gigantycznych wydatkach, o wielkiej ilości ludzi zatrudnionych przy inwestycji, której de facto nie ma. Bo pytanie, czy kontynuować inwestycje, czyli Centralny Port Komunikacyjny, jest pytaniem czy kontynuować coś, czego de facto nie zaczęto. PiS rządzi siedem lat. Łąki jak były łąkami, tak dalej są łąkami, więc ja dzisiaj na to pytanie nie odpowiem, bo będziemy chcieli tak czy inaczej zrobić bardzo precyzyjny audyt na co poszły setki milionów złotych – mówił polityk.

– Dlaczego tak wielka grupa ludzi zarabia tak duże pieniądze pilnując tej przysłowiowej łąki w Baranowie. I dopiero wtedy kiedy będziemy mieli pełen dostęp, pełny audyt z ich działań, będziemy wiedzieli, czy jest co w ogóle kontynuowaćmówił Tusk.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Już nie mówię o takiej… zupełnie bez empatii, bez przygotowania z ludźmi, którzy protestują w całym kraju w tej chwili. Bo nawet kwestię gruntów, które ta wielka spółka, która do tej pory nic nie zrobiła nie jest w stanie załatwić.  Przypominam, że kiedy myśmy musieli intensywnie, musieliśmy bo było to wiązane z wymogami na przykład Euro 2012.  Musieliśmy bardzo przyspieszyć budowę dróg i autustrad i pamiętam ile też emocji te wywłaszczenia powodowały.  Tylko usiedliśmy z ludźmi i załatwiliśmy to w taki sposób, że właściwie każdy był zadowolonymówił Tusk.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Zbudowaliśmy najnowocześniejszą sieć autustrad w Europie w ciągu kilku lat, także dzięki temu, że rozmawialiśmy z każdym, kto mógł stracić przy takiej sytuacji i nikt nie stracił. Także smutne jest to, że budzą lęki i wściekłość tysięcy ludzi w Polsce, a nie wykopali, a nie wykopali jednego dołka na tej lecę w Baranowie – podkreślił szef PO.

Na te słowa zaregował Marek Jakubiak.

Myślę, że ten gość już stracił kontakt z ziemiąnapisał na Twitterze były poseł.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)