Szokujące doniesienia dot. Tomasza Lisa. Byli podwładni przerywają milczenie

Tomasz Lis ma kłopoty? Niedawno w mediach głośno było w związku z odejściem Lisa z funkcji redaktora naczelnego Newsweek Polska. Z kolei teraz portal „Wirtualna Polska” ujawnia zarzuty byłych pracowników względem dziennikarza. O czym mowa?

Polecamy także: Giertych kontra dziennikarz TVP. Jest ważna decyzja sądu

Doprowadzanie pracowników do ataków paniki, poniżanie, wulgarne, seksistowskie odzywki, atmosfera przesiąknięta chamstwem” – czytamy na stronie Wirtualnej Polski.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Wirtualna Polska poinformowała także, że jej dziennikarz – Szymon Jadczak – dotarł do pisemnego zgłoszenia, które wystosowała jedna z pracownic znanego „Newsweeka”.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Oszczędzałam siły, zwłaszcza że i tak często po rozmowie z szefem z trudem powstrzymywałam łzy. Albo płakałam. Raz na szczególnie okropnym kolegium miałam atak paniki, ale bałam się prosić o pomoc, więc wyszłam z sali. Zajęła się mną koleżanka z sekretariatu” – czytamy.

W dodatku Wirtualna Polska podkreśla, że wśród oskarżeń kierowanych pod adresem Tomasza Lisa, jest wiele zachowań, które mogą wypełniać znamiona mobbingu.

Tomasz Lis i jego odpowiedź

Kategorycznie zaprzeczam. Żadne wyszydzanie wyglądu czy ubioru nie miało miejsca, bo – poza wszystkim – są to kwestie, które zupełnie mnie nie interesują. Równie kategorycznie zaprzeczam, by dochodziło do gnębienia, prześladowania czy zastraszania kogokolwiek” – napisał.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

W październiku 2018 roku po serii maili z TVP Info do pracowników naszej firmy z pytaniem o moje ewentualne zachowania mobbingowe, sam zwróciłem się do firmy o wszczęcie w tej sprawie postępowania wyjaśniającego. Po czterech miesiącach poinformowano mnie, że komisja nie stwierdziła żadnych moich zachowań mobbingowych” – twierdzi Lis.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Nikogo nie poniżałem, do nikogo nie odnosiłem się pogardliwie. Jednym z elementów pracy naczelnego jest konstruktywna krytyka, a moje uwagi były podyktowane wyłącznie dobrem pisma i interesem czytelników” – czytamy w odpowiedzi.

Źródło: wp

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)