Nowy sondaż: Rewelacyjny wynik PiS. Spora przewaga nad KO

Najnowszy sondaż pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy. Wynika z niego, że zdecydowanie na prowadzeniu jest formacja Jarosława Kaczyńskiego, a więc Prawo i Sprawiedliwość, którego wynik z przodu ponownie rozpoczyna się od liczby „4”. Z kolei na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska. Trzecia jest Polska 2050 Szymona Hołowni.

Poza podium znalazła się Lewica i Konfederacja. Progu wyborczego w przeprowadzonym badaniu nie przekroczyło Polskie Stronnictwo Ludowe, Porozumienie, Kukiz’15 oraz także AgroUnia.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się wiele. Na początku lipca bieżącego roku do krajowej polityki powrócił Donald Tusk, co zostało odebrane przede wszystkim jako szansa na drugi oddech dla Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Platforma Obywatelska. Następnie sporo komentarzy padło na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która przez media została określona mianem “lex TVN”. Aktualnie szeroko komentowana jest sytuacja mająca miejsce na granicy Polski z Białorusią.

Najnowszy sondaż pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy

Portal Dorzeczy opublikował najnowszy sondaż pracowni Estymator. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu ze sporą przewagą nad drugim miejscem jest Prawo i Sprawiedliwość. Formacja Jarosława Kaczyńskiego w dodatku odnotowała wzrost poparcia w porównaniu z ostatnim badaniem. Częściowe powody do zadowolenia ma również Koalicja Obywatelska. Z badania wynika, że ugrupowanie, na którego czele stoi Platforma Obywatelska odnotowała spory wzrost poparcia w porównaniu z badaniem z maja tego roku. Mimo wszystko KO wciąż sporo traci do aktualnie rządzącej formacji.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Z kolei złe wieści płyną dla Polski 2050 Szymona Hołowni. Jego formacja odnotowała znaczący spadek poparcia. Swoich reprezentantów w Sejmie miałaby także Lewica oraz również Konfederacja.

W sondażu pracowni Estymator Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 40.2 proc. Jest to wzrost w porównaniu z poprzednim badaniem z maja o 1.8 pkt. procentowych. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, która uzyskała 24.1 proc. Jest to w dodatku spory wzrost o 9.5 pkt. proc., lecz i tak oznacza sporą stratę do formacji rządzącej.

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Formacja byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała 10.9 proc. Jest to spadek o aż 11.3 pkt. proc.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

Swoją reprezentację w Sejmie miałyby także Lewica – 9 proc. (-1,8) i Konfederacja – 8,8 proc. (+1,7).  Progu wyborczego nie udałoby się przekroczyć Polskiemu Stronnictwu Ludowemu – Koalicji Polskiej – 3,9 proc. (-0,8). Chęć oddania głosu na inne niż powyższe ugrupowania wyraziło 3,1 proc. ankietowanych (+0,9). Wśród nich: Kukiz’15 – 1,5 proc., Porozumienie Jarosława Gowina 1,1 proc., Agrounia – 0,4 proc.

Portal podał także podział mandatów na podstawie wyników

PiS/Zjednoczona Prawica – 230 (-5).
Koalicja Obywatelska – 121 (-13). Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 – 44 (+44). Lewica – 30 (-19). Konfederacja – 34 (+23).
PSL – Koalicja Polska – 0 (-30). Kukiz’15 – 0 (0).

Polecamy także: Jakubiak zaregował na kontrowersyjny wpis Stuhra. Mocna riposta byłego posła

Badanie przeprowadzono w dniach 10-11 września 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1016 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 59 proc. Sondaż wykonała pracownia Estymator.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor