Bardzo dobry sondaż dla PiS. Opozycja może być w szoku

Najnowszy sondaż wyborczy CBOS. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, które ma sporą przewagę nad resztą innych partii.

Polecamy również: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje wielka polska bohaterka i legenda

W dodatku prócz formacji, która stoi na czele rządu tylko jeszcze dwa ugrupowania polityczne przekraczają próg wyborczy.

Są nimi Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska oraz jeszcze Polska 2050 Szymona Hołowni. Mimo wszystko wynik obu tych partii jest łącznie mniejszy od rezultatu PiS.

Polecamy również: Wyburzyć Pałac Kultury? Jednoznaczna postawa Polaków (WYNIKI)

Sondaże wyborcze potrafią zaskakiwać za sprawą przedstawianych wyników. W zależności od osiągniętego rezultatu – jedne środowiska potrafią się z nich cieszyć, a drugie podchodzić sceptycznie lub nawet otwarcie krytykować. Po prostu punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Nie od dziś też wiadomo, że wyniki Centrum Badania Opinii Publicznej (CBOS) potrafią zaskakiwać. Tak właśnie jest i dziś.

Polecamy również: Ten polityk zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakujący wynik sondażu

Gdyby wynik badania CBOS miał się przełożyć na karty do głosowania, to tak jak to już wyżej ujęliśmy – do Sejmu weszłoby Prawa i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska oraz Polska 2050 Szymona Hołowni. Z kolei poniżej progu by się znalazły Lewica, Konfederacja oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Jak dokładnie wyglądają wyniki badania CBOS? Rezultaty poniżej.

Sondaż wyborczy CBOS

W najnowszym sondażu pracowni CBOS na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 36 proc. Dla PiS i jego koalicjantów oznacza to wzrost o 4 pp.

Druga jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 19 proc. Dla KO oznacza to wzrost o 2 pp. Trzecie miejsce i ostatnie jednocześnie powyżej progu wyborczego przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Wynik formacji byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN to 9 proc. Oznacza to spadek o 2 pp.

Polecamy także: Najnowszy sondaż. Zaskakująca zamiana miejsc w czołówce

Poniżej progu wyborczego znalazła się Lewica z wynikiem 4 proc. Wspomniany rezultat nie uległ zmianie w porównaniu z wynikami poprzedniego badania.  Kolejna jest Konfederacja z 3 proc., co oznacza spadek o 1 pp. Dalej jest Polskie Stronnictwo Ludowe z 2 proc.

Takie wyniki z pewnością byłyby na rękę dla Prawa i Sprawiedliwości i jego koalicjantów. Dużo się od dawna mówi o przedterminowych wyborach, lecz czy faktycznie jest na to szansa?

Najnowszy sondaż wyborczy CBOS. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość
Najnowszy sondaż wyborczy CBOS. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość

Źródło: CBOS, Interia

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)