Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Najnowszy sondaż wyborczy Estymator. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską na czele. Tradycyjnie trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Próg wyborczy przekraczają jeszcze Konfederacja Lewica oraz również Polskie Stronnictwo Ludowe, dla którego inne badania bywają niezbyt pozytywne.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

W ostatnim czasie w polskiej polityce miało miejsce wiele wydarzeń. Przede wszystkim oczy mediów skierowane były na stan sytuacji na granicy Polski z Białorusią, gdzie od dłuższego czasu bardzo aktywnie działają funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej oraz również policji i wojska. Sporo kontrowersji przyniosły także doniesienia na temat ministra Łukasza Mejzy, który ostatecznie podjął decyzję o złożeniu dymisji. Kolejnym tematem jest także inflacja, której poziom wzbudza coraz większy niepokój.

Najnowszy sondaż wyborczy Estymator

Portal „Do Rzeczy” opublikował wyniki badania pracowni Estymator. „Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, na którą z poniższych partii bądź koalicji partii oddał/a/by Pan/i swój głos?” – tak brzmiało pytanie postawione przez ankieterów.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Z badania wynika, że na pierwszym miejscu jest formacja Jarosława Kaczyńskiego — Prawo i Sprawiedliwość, które tworzy wraz z koalicjantami obóz Zjednoczonej Prawicy. W tym badaniu PiS i ZP otrzymało 35.9 proc. Oznacza to wzrost o 0.6 p.p. Dalej na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, .Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska). KO w tym badaniu otrzymało 24.2 proc., co oznacza wzrost o 0.4 p.p.

Dalej podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN w omawianym badaniu otrzymała 13.5 proc. To zdecydowanie największy spadek w porównaniu z listopadem 2021 roku – o 2,3 p.p.

Polecamy również: Ochojska skomentowała zdjęcie z dziećmi. Padły bulwersujące słowa (foto)

Poza podium, lecz powyżej progu wyborczego znalazła się Konfederacja. Formacja polityczna tworzona przez Ruch Narodowy, środowisko Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna otrzymała 9 proc. Jest to wzrost o 0.4 p.p. dalej jest Lewica z 8,4 proc., czyli wzrostem o 0,7 p.p. Dalej jest Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 6,8 proc. badanych, czyli o 0,3 p.p. mniej niż ostatnio.

2,2 proc. badanych zaznaczyło odpowiedź „inni” (+ 0,5 p.p.).

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy